Deň D je tu, začína sa Big Air v meste
Piatok 07. Februára 2020
Autor: Boardlife

0 komentárov

Deň D je tu, začína sa Big Air v meste

Už dnes oficiálne zahájime otvorenie 12. ročníka podujatia Big Air v meste FIS Europa Cup & Open. Pozrite si fotoreport z posledných príprav obrovského skoku na Štefánikovom námestí a prvé jazdy európskych freestyle lyžiarov. V rámci Európskeho pohára prišlo do Kremnice zbierať cenné body do rebríčka 25 jazdcov z 8 krajín sveta – Nemecko, Taliansko, Gruzínsko, Rusko, Fínsko, Slovinsko, Slovensko a Estónsko. Najmladším účastníkom je len 13-ročný Estónec Henry Sildaru. Dnes sa k týmto jazdcom pripoja ešte snowboardisti a freeskieri zo Slovenska, Česka, Poľska a Rakúska v rámci kategórie Open. Ak ešte nemáte program na víkend, zoberte deti, frajerov, manželky, babky a dedkov a príďte podporiť výkony jazdcov na Štefánikovo námestie. Dnes nás čakajú kvalifikačné jazdy, ale večer nebude chýbať ani zábava. Konkrétne v podaní DJ DayD, ktorý zahreje kvalitnými elektro swingovými rytmami a koncert kapely Walter Schnitzelsson, v preklade – poriadny slovenský Rock n Roll.

Sobota zaliata slnkom a reggae muzikou

V sobotu bude námestie od rána žiť prípravami na veľké večerné finále, ktoré začína o 18:00. Počasie hlási azúrové nebo a vhodné podmienky na to, aby ste deň strávili na zimnom festivale a na čerstvom vzduchu.

Návštevníci sa môžu tešiť na poriadnu dávku SKA a Reggae muziky v podaní skupín Akustika (15:00), Medial Banana (17:15) a Polemic (20:30). Viac info o programe tu.

Tohtoročnou novinkou je BAVM market, kde si môžete kúpiť kvalitné slovenské a české oblečenie, dozvedieť sa viac o dobročinnej organizácii Helpi, ale aj zaujímavosti o cestovnom ruchu na Slovensku. Chýbať nebude ani Mattel detská zóna, dobré jedlo a nápoje. Vstup na námestie je pre všetkých ZADARMO. 

V prípade, že tiež radi súťažíte, môžete si kúpiť tombolové lístky, ktorými priamo podporíte občianske združenie FRST Crew, ktoré podujatie pre vás organizuje. V hre sú smart televízor, luxusné auto na víkend s plnou nádržou, značkové oblečenie a ďalšie ceny od partnerov podujatia.

Info mapa Kremnica

Festivalovou novinkou je orientačná turistická mapa na stiahnutie. Sú v nej všetky užitočné informácie o podujatí. Pripravila ju Silvia Majerová v rámci svojho projektu pre Sokratov inštitút, v spolupráci so študentkou architektúry Mariannou Kubovou.

V info mape nájdu návštevníci zmienku o histórii mesta, komplexné informácie o službách, otváracie hodiny múzeí, presný program podujatia Big Air v meste a všetko podstatné, čo im umožní užiť si víkend v Kremnici naozaj naplno.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: big air fis big air v meste kremnica

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!