Utorok 18. Decembra 2012
Autor: Boardlife

0 komentárov

Dew Tour iOn Mountain Championships full výsledky

Dew Tour iOn Mountain Championships sa skončili. Parádny snowboarding vo viacerých disciplínach. 4 dňová akcia bola nabitá skvelými trikmi, úžasným jazdením a mega výkonmi. Pozrime sa na výsledky zo slopestyle, streetstyle, superpipe a Big Airu.

Ženský slopestyle vyhrala Jamie Anderson, keď zajazdila half cab tailpress na drop boxw, pokračovala s gap to tailslide to fakie na kinked raili, cab 540, frontside 700, backside tailslide to fakie na rainbowe, switch backside 540. Jazdu končila obrovskou backside 540. Druhá skončila Spencer O'Brien, tretia Enni Rukajärvi, štvrtá Šárka Pančochová, piata Silvia Mittermueller a šiesta Kjersti Østgaard Buaas. Gratulujeme Šárke ku skvelému umiestneniu!

Ďalej nasledovalo ženské finále v superpie, kde bolo poradie nasledovné: 1. Kaitlyn Farrington, 2. Queralt Castellet, 3. Maddy Schaffrick. Znám,e baby skončili až na ďalších pozíciách. 4. Torah Bright, 5. Kelly Clark.

Zaujímavé bolo sledovať aj mužské finále v superpipe, kde sa očakávalo víťazstvo pána Bieleho. Tak sa aj stalo. Shaun White v prvej jazde zajazdil 95,25 bodu za backside air, frontside double cork 1080, cab double cork 1080, frontside stalefish 540, double McTwist 1260, alley-oop backside rodeo na konci jazdy. Druhý skončil Louie Vito, tretí Taku Hiraoka.

Snowboard Big Air bol taktiež nadupaný. Triky sa každou súťažou posúvajú ďalej a ďalej. Takže sme čakali nie jeden triple cork. Mark McMorris ustál backside triple cork 1440 a vyhral. Jednoduché. Druhé miesto bral Sage Kotsenburg, tretie Staale Sandbech, štvrté Sebastien Toutant a piate Ulrik Badertscher.

Zaujímavý bol určite aj mužský slopestyle event. Vyhral znova Mark Mcmorris, pred druhým Chas Guldemond, tretím Staale Sandbech, štvrtým Sebastien Toutant a piatym Roope Tonteri. 

Spestrením "kopcového" jazdenia bola súťaž Nike Snowboarding Streetstyle, ktorá sa konala v mestskom prostredí Breckenridge. Vyhral ju Eric Beauchemin, pred druhým Jamie Nichols a tretím Sam Hulbert. Viac vo videu.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!