Fenomén Red Bull BC ONE po prvýkrát v histórii na Slovensku!
Štvrtok 28. Mája 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Fenomén Red Bull BC ONE po prvýkrát v histórii na Slovensku!

V celosvetovej histórii pouličného tanca – bboyingu, sa od jeho vzniku objavilo množstvo rôznych podujatí a projektov na podporu rozvoja komunity a tanečnej kultúry. Žiadny z nich však nemá taký obrovský dopad, ako Red Bull BC ONE. O to viac teší fakt, že práve toto prestížne podujatie sa pomocou česko-slovenskej kvalifikácie už čoskoro udomácni aj na slovenskej pôde a nájde si tu svoju tradíciu.

Začiatky Red Bull BC ONE sa datujú už od roku 2004, keď koncept po prvýkrát uzrel svetlo sveta vo švajčiarskom meste Biel a úspešne pokračuje až dodnes vo viac ako 70 krajinách sveta. Samotná myšlienka je veľmi jednoduchá a vychádza z tradičného formátu tanečných súbojov 1 vs 1 – najlepší bboy a bgirl tanečníci sa stretávajú v battloch po celom svete, aby dokázali svoje schopnosti na parkete. Náročná porota z radov skúsených tanečných pionierov hodnotí viacero aspektov, ako je napríklad muzikalita, originalita, charakter tanečníka, náročnosť pohybov, ako aj samotnú taktiku. Víťazi tak prechádzajú z jednotlivých kvalifikácií cez regionálne kolá až do vytúženého finále. Tam sa stretáva už len úplná elita, ktorá bojuje o obrovskú prestíž a vstup do nekonečného tanečného sveta.

Veľké finále od svojho vzniku postupne putovalo cez Švajčiarsko, Francúzsko, USA, Južnú Kóreu, Nemecko, Rusko, Južnú Afriku až po Japonsko a rok 2015 nebude nijako zaostávať, pretože šampión sa tentoraz bude hľadať v talianskom Ríme!

Po úspešnej minuloročnej CZ/SK kvalifikácii, ktorá prebehla v „stovežatej“ Prahe, sa usporiadaním bude môcť hrdiť poslednú júlovú sobotu aj krajina spod Tatier. Samotné podujatie sa uskutoční 25.7.2015 v rámci celosvetovo uznávaného festivalu Outbreak Europe/The Legits Blast, ktorý na pár dní zmení Banskú Bystricu na mekku bboyingu. Tanečníci to vôbec nebudú mať ľahké, pretože úroveň každým rokom stúpa a viacero mien môže prekvapiť. Víťaz však môže byť len jeden a ten bude česko-slovenské farby hrdo hájiť na finále východnej Európy v metropole Azerbajdžanu, Baku.

Ako vyzeral BC One Cypher minulý rok v Prahe? Takto

Prvým a zatiaľ posledným reprezentantom bol Slovák El Prcinho. Dokáže svoj titul obhájiť alebo mu jeho šnúru prekazí niekto iný? Všetko sa rozhodne už 25.7.2015 v Banskej Bystrici na Red Bull BC ONE CZ/SK Cypher!

Oficiálna stránka Red Bull BC One CZ/SK Cypher s aktuálnymi informáciami: http://win.gs/1cW0PEt a http://win.gs/1IZfUl2

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: red bull outbreak

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!