Finále Svetového pohára vo freestyle snowboardingu za účasti teamov z 18. krajín sveta
Sobota 12. Marca 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

Finále Svetového pohára vo freestyle snowboardingu za účasti teamov z 18. krajín sveta

Top jazdci v mužskej aj ženskej kategórii budú bojovať o víťazstvo v pretekoch aj v celkovom hodnotení Svetového pohára. Necelé dva týždne delia snowboardových pretekárov aj fanúšikov tohto športu od finálového preteku FIS Svetového pohára vo freestyle snowboardingu, ktorý sa uskutoční cez víkend 19. a 20. marca 2016 v Skiareál Špindleruv Mlýn. Oficiálny program začína už 15. marca, divácky atraktívna bude však sobota a nedeľa, keď bude na mieste kompletná špička svetových riderov.

Účasť prisľúbili teamy z 18. krajín sveta a medzi jazdcami nebude chýbať napríklad domáca Šárka Pančochová, obhajkyňa prvenstva z minulého roka a aktuálna víťazka X Games z nórskeho Osla Chery Maas, či nadupaný fínsky team. „Jezdci budou bojovat o prize money v celkové výši 40.000 USD,“ upresňuje Martin Černík, zakladateľ pretekov, bývalý český reprezentant a súčasný tréner českej snowboardovej reprezentácie.

V tomto roku dochádza v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi k jednej zásadnej zmene a to posunutie finálového preteku zo soboty na nedeľu, takže diváci zažijú víkend plný adrenalínu a zábavy. V sobotu večer samozrejme nebude chýbať divácky atraktívna exhibícia v disciplíne Big Air - Snickers Best Trick, kde budú k videniu tie najlepšie skoky. Sobotná kvalifikácia i nedeľné semifinále a finále bude prenášať v priamom prenose kanál ČT4 Sport. Vstup na akciu je zdarma.

Sprievodný program bude opäť priamo v srdci skiareálu Špindleruv Mlýn - Sv. Peter, kde na vonkajšom pódiu a v krytom priestore o ploche 1000 metrov štvorcových návštevníci zažijú skvelú show. Kultúrny program, ktorý je nedeliteľnou súčasťou akcie, zahŕňa dva večery plné koncertov, dj setov v štýle Rock, Hip Hop, Reggae a tanečnej hudby. V piatok vystúpi ostrieľaný DJ Akvamen, svetovo uznávaný turntablista Dj Friky a neprehliadnuteľná Djka Ladida, v sobotu na vonkajšom pódiu zahrajú The Atavist a večerný program bude okrem domácich Djs Robota a Jorgosa zahŕňať aj vystúpenie českej formácie Bug n Dub a legendárnych Dreadzone z Anglicka.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: snowjam snow jam

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!