Finálový pretek FIS Europa Cup na Štrbskom Plese pre
Streda 26. Marca 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Finálový pretek FIS Europa Cup na Štrbskom Plese pre

Štrbské Pleso hostilo 23.3.2014 záverečný pretek FIS Europa Cup vo freestyle snowboardingu. Preteku sa zúčastnilo vyše 42 jazdcov z viacerých krajín Európy a nechýbali ani zástupcovia Slovenska. Freestylová trať pre mužov aj ženy pozostávala z dvoch skokov a dvoch kovových prekážok.

Mužská aj ženská kategória sa odjazdila vo forme dvoch hodnotených jázd z ktorých sa do celkového skóre počítala lepšia. Vysokú úroveň preteku potvrdzovalo viacero účastníkov nadchádzajúcich Majstrovstiev sveta juniorovo vo freestyle snowboaridngu, ktoré sa konajú v talianskom stredisku Chiesa in Valmalenco.

Víťazstvo si s bodovým ziskom 90,33 zabezpečil litovský jazdec Toms Petrusevic pred Talianom Emilianom Lauzim. Tretie miesto si vybojoval Rakúšan Julian Maschl. S pomedzi 31 štartujúcich sa za Slovákov najviac darilo mladému talentovanému Borisovi Karolčíkovi, ktorý obsadil v silnej konkurencii jazdcov štvrté miesto. Ďalším Slovákom v štartovom poli bol Matej Matys z Čadce, ktorý si vybojoval deviate miesto. Dávid Koridak po druhej úspešnejšej jazde obsadil jedenástu pozíciu, Dušan Bízik dvadsiatu, Lukáš Droppa dvadsiatu štvrtú a žilinský odchovanec Matej Dolník dvadsiatu piatu priečku. Daniel Štecko obsadil až 31. miesto.

Ženskú kategóriu vyhrala česká reprezentantka Klára Janíková, pred Poľkou Katarzyna Rusin a treťou Taliankou Marta Delfina Maiocco. Najlepšie zo slovenských reprezentantiek sa umiestnila Martina Molnárová na piatom mieste a Zuzka Medlová na deviatom mieste.

Úroveň pretekov FIS Europa Cup vo freestyle snowboardingu, ktoré sa konali na Štrbskom Plese dokázala, že aj na Slovensku sa organizujú kvalitné snowboardové preteky s medzinárodnou účasťou. SLA a úsek snowboaridngu bude aj v budúcnosti pripravovať preteky medzinárodného charakteru, na ktorých sa zúčastňuje slovenská snowboardová špička.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!