FIS Europa Cup a Majstrovstvá Slovenska v Jasnej
Sobota 02. Apríla 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

FIS Europa Cup a Majstrovstvá Slovenska v Jasnej

Stredisko Jasná - Nízke Tatry a DC Snowpark privítali jazdcov z 10. krajín Európy na FIS Europa Cupe vo freestyle snowboardingu. Počas prvého dňa sa odjazdil slopestyle EC a aj Majstrovstvá Slovenska. Vyše štyridsať jazdcov sa tak pobilo o body do rebríčka a naši o majstrovský titul.

Trať bola na panujúce podmienky na horách pripravený výborne, konkurencia a kvalita jazdenia vysoká. K trom jibovým platformám sa pridal jeden skok a najčastejším trikom na ňom bola rotácia 720°. Najlepší rideri točili 1080° a 900° rotácie.

V mužskej kategórii ukázal najlepšie jazdecké umenie Talian Alberto Maffei pred druhým krajanom Nicolom Livierom a tretím Tomsom Petrusevicsom z Litvy. Najlepší z našich a zároveň majster Slovenska sa stal Dávid Kordiak na celkovom piatom mieste. Vicemajstrom je mladý Samo Jaroš, ktorý bol celkovo na 12. mieste. Trojicu uzatvára veterán Matej Matys, ktorý sa umiestnil na 15. mieste z 30 štartujúcich. Spomenieme aj Lukáša Droppu na 23. mieste, Samuela Sima na 24. mieste a Matej Dolníka na 28. mieste.

V dievčenskej kategórii sa najviac darilo Zuzke Medlovej, ktorá si zobrala prvenstvo ako v FIS EC preteku, zároveň aj v rámci Majstrovstiev Slovenska. Keďže žiadna iná Slovenka neštartovala, tak vicemajsterská a druhá vicemajsterská priečka ostávajú neobsadené. Druhá v rámci preteku skončila Ruska Sofya Fedorova a tretia Chorvátka Paola Blaskovic.

Zajtra, tj. v nedeľu 3.4.2016 nás čaká ďalšie kolo FIS Europa Cup, tak neváhajte a príďte sa pozrieť. Začíname už od rána.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: fis medlova koridak jaors matys jasna dc snowpark

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!