Utorok 05. Apríla 2011
Autor: Kristián

0 komentárov

FIS Junior World Championships + doplnené výsledky z Jasnej

Cez víkend sa okrem veľkej Burton Špindl Spring Session v Čechách konala aj ďalšia FIS akcia v stredisku Valmalenco (Taliansko) a to FIS Junior World Championships. Okrem crosu, slalomov sa jazdila hlafpipe a slopestyle. My a naši kamoši z Čiech sme mali na podujatí svojich zástupcov.

V ženskej freestyle kategórii v disciplíne halfpie sa najviac darilo Katerine Vojáčkovej (CZE) na 21. mieste. Medzi chalanmi sa v silnej konkurencii 66 jazdcov najlepšie darilo Petrovi Horákovi (CZE) na 34. mieste, Martinovi Mikyskovi(CZE) na 36. mieste. Mladý Ondrej Porkert (CZE) skončil na 62. mieste.

Po halfpipe nasledoval slopestyle v ktorom sme mali nádej aj my a to v podobe Klaudii Medlovej. V ženskej kategórii sa najlepšie umiestnila Klaudia Medlová (SVK) na 15. mieste, Katerina Vojáčková (CZE) skončila na 28. mieste. V mužskej kategórii sa s pomedzi 69. jazdcov darilo najlepšie Petrovi Horákovi na 13. mieste. Martin Mikyska (CZE) skončil na 31. mieste a Ondrej Porkert (CZE) na 56. mieste. Silnú konkurenciu dokazujú jazdci a jazdkyne z celého sveta - Japonsko, USA, Nový Zéland, Rakúsko, Slovinsko, Fínsko, Maďarsko, Poľsko, Švédsko a ďalšie krajiny.

Ešte doplníme kompletné výsledky z FIS pretekov v Jasnej. V sobotu bolo poradie takéto: 1. MATYS Matej (SVK) 3. MIKYSKA Martin (CZE) 4. BLASKO Martin (SVK) 6. TATARKA Jan (SVK) 10. RYBANSKY Martin (SVK) 11. DOLNIK Matej (SVK) 16. BRZIAK Jakub (SVK) 17. DUBOVY Radoslav (SVK) Baby slopestyle sobota. 1. GYARMATI Anna (HUN) 2. MEDLOVA Klaudia (SVK) 3. MOLNAROVA Martina (SVK)

Slopestyle nedeľa chalani + baby: 1. REPNIKOV Dmitry (RUS) 2. MIKYSKA Martin (CZE) 5. BRZIAK Jakub (SVK) 7. TATARKA Jan (SVK ) 8. MATYS Matej (SVK) 9. DOLNIK Matej (SVK) 13. DUBOVY Radoslav (SVK) 14. BLASKO Martin (SVK) 1. MEDLOVA Klaudia (SVK) Pripájame aj pár fotografií od Přemysla Vidu.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!