Štvrtok 13. Októbra 2011
Autor: Lulla

0 komentárov

Gabriel Medina ako víťaz Quiksilver Pro France 2011

Dňa 12. Októbra sa vo Francúzskom mestečku Hossegor diali veľké veci. Na pláži La Graviere sa ráno začalo príjemným sa prebúdzaním do finálových jázd Quiksilver Pro France 2011. Silný boj o titul sa začal niečo po ôsmej hodine ráno, keď sa začalo štvrťfinále. Včera bolo na program štvrťfinále, dva semifinálové heaty a následné finále ôsmej zastávky ASP Wourld Tour.

Prvý heat odštartoval Michel Bourez (PYF) a Taylor Knox (USA). Knox ako ostrieľaný jazdec predviedol úžasnú jazdu, ktorú zavŕšil čistým prechodom cez nádherný barel. Po Knoxovom postupe, nás čakal dosť náročný heat 2. Určite každý fanatik tohto športu si nenechal ujsť Kellyho jazdu proti Medinovi. Žiaľ už po prvých minútach sme videli, že Medina sa len tak nenechá a ukáže, že na to má. Ako minúty plynuli, tak si Medina pripisoval čoraz viac a viac bodov na svoje konto. Kelly zjavne nemal svoj deň. Vyzeralo to tak, akoby metrové vlny patrili len a len Gabrielovi, ktorý si ich chytal jednu za druhou. A ako to nakoniec dopadlo, kto sa prebojoval do semifinále ?

Výsledky štvrťfinálových heatov :

Heat 1: Michel Bourez (PYF) 9.50 vs. Taylor Knox (USA) 15.17
Heat 2: Kelly Slater (USA) 8.60 vs. Gabriel Medina (BRA) 16.66
Heat 3: Alejo Muniz (BRA) 13.77 vs. Jordy Smith (ZAF ) 15.26
Heat 4: Taj Burrow (AUS) 6.84 vs. Julian Wilson (AUS) 13.00

Po mužskom semi, nasledovala menšia pauze, aby si chalani mohli oddýchnuť v chillout zóne a psychicky sa pripraviť na semifinálovú jazdu. Teraz svoj priestor dostali mladý drtiči, ktorých tiež čakalo štvrťfinále, semi a finále. Najlepším mladým kringom na King of the Groms sa tento rok stal Yan Daberkow z Brazílie. Mladý si svoje odjazdili, tak sa mohlo pokračovať dvoma semifinálovými heatmi medzi štyrmi najlepšími jazdcami na tohto ročnej Pro France. V prvom heate sa stretoli dve generácie. Tú straršiu zastupovala legenda v pro surfingu Taylor Knox a tú mladšiu sedemnásť ročný Gabriel Medina. Brazílčan ako nováčik v elitnej ASP TOP 34 ukázal nový formát jazdenia, a to na World Tour je len od minulého roka. Wau !

Gabriel nedovolil, aby mu Knox zobral príležitosť sa dostať do finále. Aj keď Taylor nazbieral obrovské množstvo skúsenosti počas toľkých rokov cestovaním s ASP World Tour, mladý Brazílčan mu nedal žiadnu šancu. Doslova ho prevalcoval svojou takmer bezchybnou jazdou v kombinácií 9.57 a 10.00 bodmi. Radosť pozerať na Medinov čistý štýl jazdenia. Prvý finalista bol jasný a čo ten druhý ? Ten žiaľ nebol tak jasný. V druhom heate sa ukázala riadna rivalita medzi Jordy Smithom a Julianom Wilsonom. Nezabudnime, že Wilson je jedným z piatich nováčikov, ktorí boli v minulom roku pridaní na svetové turné. Je dobrá vec, keď vidíme, že mladé budúce hviezdy v surfingu sa tlačia rýchlo hore. Nestarnúce legendy Slater a Knox odviedli tento rok skvelú prácu, no mladí nováčikovia ukázali obrovský bigup svojím vyspelým jazdením.

Výsledky semifinále:

Heat 1: Taylor Knox (USA) 7.00 vs. Gabriel Medina (BRA) 19.57
Heat 2: Jordy Smith (ZAF ) 15.80 vs. Julian Wilson (AUS) 16.50

A je tu finále. Dve veľké mená, dvaja nováčikovia, ale koho budú niesť na rukách ako víťaza ? Tak toto je otázka, na ktorú sme videli odpoveď už po polhodinovom finálovom heate. Mladý chalan s koreňmi v Brazílii, Gabriel Medina nám ukazoval celý deň surfing na vysokej úrovni. Začiatok finále odpálil Wilson vysokou rotáciou aerial za ktorú dostal pekných 7.83 bodov. Julian si dosť dlho držal vedenie, no keď Medina vystrelil niekoľko rizikových manévrov, za ktorých dostal 9.17 bodov, okamžite sa vedenie presunulo na brazílsku stranu. K tejto jazde si Gabriel pripísal ešte 7.83 a celkovým 16.10 skóre Gabriel Medina sa stáva víťazom na Quiksilver Pro France 2011.

Finálny heat:


Heat 1: Gabriel Medina (BRA) 17.00.... 7.83 a 9.17  vs. Julian Wilson (AUS) 16.10


"Toto je najlepší pocit v živote," uviedol Medina. "Na ceste do finále som porazil niekoľko skvelých chalanov. Chcel by som poďakovať všetkým svojim priateľom a rodine, ktorým ďakujem za ich podporu. Bol to pre mňa úžasný týždeň. Len pred dvoma rokmi, som tu vyhral King of the Groms, a teraz som tu, v hlavnom turnaji a opäť som vyhral. Nezdá sa mi to byť reálne.“

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!