Hangair - svetové športovisko pre všetkých je otvorené
Streda 06. Septembra 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Hangair - svetové športovisko pre všetkých je otvorené

Športová hala svetových rozmerov Hangair otvára svoje brány v utorok 5. septembra. Päť rokov tím okolo nášho úspešného hokejistu Dominika Graňáka makal na plné obrátky, aby vzniklo unikátne športovisko, ktorým sa môžeme pýšiť po celom svete. Na starom vajnorskom letisku v Bratislave vyrástla športová piazza pre profesionálnych športovcov, športových nadšencov, i deti, kde si môžu návštevníci vyskúšať všetko od základov skateboardingu cez saltá z trampolíny do molitánovej jamy až po skoky na lyžiach z 9-metrovej veže.

,,Hangair je pre mňa príležitosť byť súčasťou budovania originálneho projektu,” hovorí Dominik Graňák. ,,Oslovilma okrem svojho zamerania najmä ľuďmi, ktorí sú v ňom zainteresovaní. Ďaleko najväčšiu zásluhu na tom mácelý tím - môj brat Adam, Tomáš Leiblinger a Milan Purdeš, bez ktorých by som sa do niečoho podobného asi nikdy nepustil. Majú môj rešpekt za to, že Hangair napriek množstvu prekážok dotiahli do tejto fáze a boli trpezliví aj v situáciách, kedy by som im nemohol vyčítať presne opačný prístup. Po mesiacoch plánovania, príprav, budovania a bojov s úradmi a inštitúciami veríme, že sme konečne pripravení.”

V našich končinách je to nevídaný počin. Postaviť kvalitné športovisko svetových rozmerov bez využitia Európskych fondov, či podpory štátu, s úmyslom skvalitniť šport a podmienky na športovanie na Slovensku. V Hangair si na svoje prídu milovníci trampolín, snowboardu, BMX, skateboardu či freeski. No tým sa využitie haly nekončí. Kombináciou netradičných cvičísk a tradičných gymnastických prvkov je schopná poskytnúť potrebné služby i v rámci klasických športov. ,,Aj hokejová príprava obsahuje gymnastické prvky a každý športovec potrebuje mať kvalitný pohybový základ a všestrannosť,” hovorí Dominik Graňák na margo využitia športovej haly pre svoj šport. Veď Hangair si už pred jeho otvorením prišli pozrieť športové hviezdy ako hokejista, Richard Pánik, golfistky Zuzana Kamasová a Klára Spilková, naše zimné olympioničky Klaudia Medlová a Zuzka Stromková, cyklista Michael Kolář, no halu vychválil aj tanečník Laci Strike. Poloha Hangair je strategická pre Bratislavčanov, ktorí sa dostanú do haly Mestskou hromadnou dopravou (MHD), zároveň je výborná pre zahraničných športovcov, keď z letiska Bratislava je do haly vskutku na skok.

Čo všetko nájdete v Hangair?

Hala s celkovou rozlohou 1600m2 je kapacitne plánovaná na maximálne vyťaženie športovej časti v počte 70 ľudí. Dominantou Hangair sú tri umelé skoky (kickre) s rôznou náročnosťou od začiatočníkov až po profesionálov. Na 6-metrovej platforme z upravenej brezovej preglejky si najlepšie zatrénujete na BMX, kolieskových korčuliach, či skateboarde, alebo sa zabavíte na snowtube kolese. Ostatné dva skoky sú pokryté umelým povrchom Snowflex® a sú vhodné pre lyže aj snowboard. Nižší má 7-metrovú platformu a vyšší 9- metrovú. Dopad je do penového bazéna s rozmermi 12 x 9 metra, ktoré dodá odvahu nacvičiť si skoky, na ktoré by ste si v reálnom teréne netrúfli. Veľkým lákadlom a zároveň základom dobrej koordinácie sú trampolíny. V Hangair nájdu návštevníci 3 olympijské trampolíny s doskokom do foampitu (bazén naplnený penovými kockami) a najväčšiu trampolínu na freestyle s veľkosťou 5,6x5,6 metra. V kombinácii s gymnastickou telocvičňou s airtrackom, kruhmi, preskokmi, rebrinami aj kladinou, vytvára táto časť haly skvelý priestor na rozvíjanie pohybových zdatností. Multifunkčný priestor je zároveň vystlaný gymnastickým kobercom a je vhodný na všetko od rozcvičky, cez jógu, aerobik až po modernú gymnastiku. Funkčná zóna s profesionálnym vybavením je výborná pre rozvoj sily. Jednoducho povedané v Hangair si príde na svoje každý aktívny človek.

Výhľad na celú halu poskytuje príjemná kaviareň Bar&Chill s kapacitou 50 miest, ktorej súčasťou je aj skateboardová rampa. Ak ste si zabudli svoje vybavenie, prípadne chcete obnoviť svoj športový šatník k dispozícii je požičovňa a skvele vybavený obchod. ,,V septembri si naši prví zákazníci môžu vyskúšať ukážkové kurzy skateboardingu a gymnastiky a od októbra začíname pod dohľadom renomovaných inštruktorov pravidelné kurzy. Na jar pribudne pri hale grilovacia záhrada s unikátnym výhľadom na Karpaty,” priblížil najbližšie plány jeden z hlavných zakladateľov Hangair, Adam Graňák. Hangair bude otvorený každý deň od pondelka do nedele od 10:00 až do neskorých večerných hodín - do 23:00 h. Vstupné bude rozdelené a divezifikované podľa času a časti, do ktorej bude chcieť návštevník vstup. Vaša rezervácia prebehne jednoducho na www.hangair.sk

IDEA

Idea Hangair vznikla v roku 2012, keď jej inšpiráciou boli práve extrémne haly v USA a Laaxe, a vychádza z rastúceho vplyvu a rozšírenosti adrenalínových a extrémnych športov. Vďaka svojej unikátnosti bude lákadlom aj pre zahraničných športovcov. HANGAIR je slovná hračka. Spojením slovíčok HANGÁR a AIR je výstižným pomenovaním – na jednej strane priestoru starého letiska, kde sa bude extrémna hala nachádzať a anglického slovíčka AIR (vzduch), keď freestyle športovec sa pri každom triku ocitne vo vzduchu.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: hangair

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!