Horúca správa z ľadovca - stredisko Mölltaler Gletscher štartuje lyžovačku už v utorok
Štvrtok 10. Októbra 2019
Autor: TMR

0 komentárov

Horúca správa z ľadovca - stredisko Mölltaler Gletscher štartuje lyžovačku už v utorok

Rakúske alpské lyžiarske stredisko Mölltaler Gletscher, ktoré začiatkom leta kúpila spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s., je v plnej príprave na novú zimnú sezónu. Jeden z ôsmich rakúskych ľadovcov a jediný v oblasti Korutánska by tak prvých lyžiarov v novej sezóne mal privítať už v utorok.

„Klimatické podmienky nám dlho nepriali, ale v posledných dňoch prišlo už intenzívnejšie ochladenie, teploty klesli v noci aj desať stupňov pod nulu, takže sme mohli naplno začať zasnežovať. Urobíme všetko preto, aby sme mohli otvoriť najobľúbenejšiu zjazdovku už v utorok. Evidujeme obrovský záujem zo strany lyžiarskych zväzov a klubov, takže budeme sa snažiť vyjsť v ústrety aj im. Keďže sme mali sneh uložený aj v dvoch deponiách, prípravu to urýchľuje a hneď ako to bude možné budeme postupne otvárať ďalšie a ďalšie zjazdovky, “ informoval riaditeľ strediska Max Gottfried.  

V príprave na sezónu nové vedenie rezortu nič neponechalo na náhodu. „Jedna vec je stredisko analyzovať pred kúpou, druhá vec je zažiť jeho chod na vlastnej koži. S využitím skúseností a nášho know-how z rezortov, ktoré prevádzkujeme, sme sa na zimnú sezónu pripravili tak, aby bola čo najlepšia. Smerovali k tomu všetky procesy, komunikácia s miestnymi i regionálnymi partnermi. Teraz už potrebujeme len to, aby nám priazeň počasia vydržala čo najdlhšie,“ doplnil Gottfried.

Atraktívnu možnosť zažiť lyžovačku v stredisku Mölltaler Gletscher získal najnovšie každý majiteľ  Šikovnej sezónky. K obľúbenému sezónnemu skipasu, ktorý umožňuje lyžovačku v rezortoch TMR na Slovensku, v Poľsku i v Českej republike, si môžu sezónkári za doplatok 49.-eur zabezpečiť celosezónnu lyžovačku nielen na ľadovci Mölltal ale aj v jeho sesterskom stredisku Ankogel. Obe rakúske strediská pripravujú zároveň aj ďalšie zaujímavé ponuky pre členov vernostného programu GOPASS, o ktorých budú informovať už čoskoro aj prostredníctvom sociálnych sietí.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr molltaler rakusko

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!