Streda 18. Januára 2012
Autor: Boardlife

0 komentárov

Jasná a pondelkový pow pow + info o snowparku

Počas víkendu a po zahliadnutí predpovede počasia, sme sa s Matúšom Rendekom a jeho kamošom Fojom rozhodli navštíviť stredisko Jasná – Nízke Tatry. Prečo? Lebo už niekoľko dní výdatne snežilo. Hmla a husté snehové mraky nedovoľovali krásny výhľad a tak padlo rozhodnutie ísť v pondelok, na kedy bol hlásený sunshine.

Jasná – Nízke Tatry, konkrétne jej severná časť dostala poriadnu snehovú nádielku. Treba to samozrejme využiť. O 9:00 sme na parkáči pod Bielou púťou a nasadáme na lanovku. Stav funkčných lanoviek v stredisku na severe je nasledovný (18.1.): Rovná Hoľa, Záhradky, Priehyba, Biela púť, Luková štvorsedačka, Otupné-Zrkadlo, Otupné – Luková, Grand-Brhliská, Brhliská. Celkom slušný výber. Dlho očakávané spustenie vleku „druhý úsek“ - Rovná Hoľa - Konský Grúň je naplánované na nasledujúci víkend 21.-22. január.

Stredisko funguje na plné obrátky, tak aj zjazdovky, každá z nich je riadne zasnežená a keď si privstanete, pojazdíte si na skvelom „menčestri“. Ako sme už spomenuli, snehu je v celom stredisku dosť, zaujímavé je pozrieť sa do žľabov. Druhý úsek však zatiaľ neťahá a ani 4. stupeň lavínového nebezpečenstva nie je sranda. Zabaviť sa vieme však aj v Spravodlivej, alebo v Lukovej.

Jazdili sme celý deň aj s Milanom Purdešom a ďalšími. Skvelé bolo stretnúť miestnych Hlina, Paňák, atď, ale aj ľudí z ďalších miest ako Pinky, Robo Brieška a ďalších. Hory, sneh, pow pow, slnko a kamaráti. Jazdenie v pondelok bolo neopísateľné, množstvo nerozjazdených zákutí, snehu po pás, aj keď treba povedať, že by to ešte taký metrík znieslo :)

Čiže jazdenie v Jasnej odporúčame, aj keď nie je sunshine, určite si nájdete tú svoju stopu. Presuňme sa od pow powu k freestyle. Mini jibový snowparčík pri Happy Ende sa zrušil a prekážky sa pomaly presúvajú na vyššie položené miesto a to na zjazdovku Vrbická, ktorá sa nachádza pod lanovkou Grand Jet. Už v pondelok boli pustené delá a snežili platformy pre skoky a jibové prekážky. Do parku by mali pribudnúť nejaké nové jibové prekážky. Všetko však záleží od snehových podmienok, počasia, kedy tak nastane.

V pondelok začalo stedisko striekať kopy snehu určené na snowpark. Ako spomenul Marek Hliničan, park by mal byt jibovo zameraný, keďže Jasná disponuje s veľkým počtom prekážok. Taktiež sa však plánuje skoková platforma s dvoma kickrami. Na stredu su pripravene dve mašiny a začne sa výstavba snowparku. 

My vás samozrejme o dianí v Jasnej budeme informovať, takže ostaňte naladení a sledujte nás aj naďalej.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!