Je to tu! Príchod zimy a začiatok zasnežovania oslávili v Jasnej obrovským eventom
Pondelok 02. Decembra 2019
Autor: PR

0 komentárov

Je to tu! Príchod zimy a začiatok zasnežovania oslávili v Jasnej obrovským eventom

2.decembra 2019 - Uplynulý víkend v Jasnej bol v znamení tradičného Winter Jasná Opening. Veľkolepú show v štýle pop-art otvoril Igor Rattaj, predseda dozornej rady Tatry Mountain Resorts a.s., prezlečený za Elvisa Presleyho, ktorému sekundovali The Backwards či takmer autentická postava Andyho Warhola. Výstrel z Elvisovej pištole otvoril nielen skvelú párty, ale aj začiatok zimy v najväčšom horskom stredisku na Slovensku.

Ochladenie, ktoré na Slovensko dorazilo počas uplynulého víkendu, naplno rozbehlo zasnežovacie systémy vo všetkých slovenských lyžiarskych strediskách spoločnosti Tatry Mountain Resorts, a.s.  V najväčšom slovenskom stredisku – v Jasnej sa snažia na začiatok zasnežiť a pripraviť líniu z Chopku až na Bielu púť. „Ak nám počasie neprekazí plány, urobíme všetko pre to, aby sme už cez najbližší víkend dali do prevádzky aspoň niektorú časť tejto línie,“ uviedol šéf zasnežovania Martin Kupčo.

V piatok 29.novembra spustili zasnežovanie aj vo vysokotatranských strediskách. Najsľubnejšie to zatiaľ vyzerá na Štrbskom Plese. "Zasnežujeme svah Interski a zjazdovky Turistická, Junior ako aj vrchnú časť Soliska. Miestami máme už takmer 25 cm snehu, takže robíme všetko preto, aby sme už najbližší víkend mohli začať lyžovať," uviedol Peter Tomko zo strediska Štrbské Pleso.

Nezaháľa ani stredisko Tatranská Lomnica. "Spustené je zasnežovanie až po Skalnaté pleso. Najintenzívnejšie zasnežujeme v lokalite Čučoriedky. Teploty sa pohybujú od -8 do -4°C. Efektívne zasnežovanie komplikuje meniaci sa smer vetra. Robíme všetko preto, aby sme 14.12. otvorili sezónu v Lomnici podujatím Ski Exclusive Opening," informoval Lukáš Brodanský zo strediska Vysoké Tatry .

Príroda pomohla strediskám zatiaľ iba poklesom teplôt, ktoré umožnilo spustiť systémy zasnežovania. Prírodný sneh sa počas uplynulých dní objavil iba sporadicky, maximálne do 2cm.

Keďže začiatok lyžovačky už aj vďaka zmene počasia naberá reálne kontúry, lyžiari ktorí chcú byť pri tom a doteraz váhali, majú najvyšší čas. Najlepšie ceny skipasov môžu získať v online predpredaji cez GOPASS. Online skipasy sa predávajú systémom flexi cien, to znamená, že ceny jednodňových skipasov určuje „ponuka a dopyt“. Rovnako ako pri skorej rezervácii leteniek alebo bookingu hotelov, sú včasné rezervácie skipasov odmenené nižšími a výhodnejšími cenami. V predpredaji sú už aj viacdňové skipasy za výhodné ceny – napríklad 6 dňový skipas na Štrbské Pleso je v ponuke od 83.-eur.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna sneh sezona chopok

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!