Kickre namiesto carvingu a prašan namiesto upravenej zjazdovky. Snowparky, funslopes a trasy pre freeride rozširujú ponuku v Ski amadé
Utorok 10. Novembra 2015
Autor: PR

0 komentárov

Kickre namiesto carvingu a prašan namiesto upravenej zjazdovky. Snowparky, funslopes a trasy pre freeride rozširujú ponuku v Ski amadé

760 km zjazdoviek je veľa – ale pre niektorých nie dosť. Pre všetkých, ktorí hľadajú zážitok pri skoku, kĺzaní alebo jazde v prašane, je v Ski amadé k dispozícii celkom 20 snowparkov a funslopes a nespočetné množstvo freeridových trás mimo zjazdoviek. Lyžiarske a snehové zážitky iného druhu.

Snowparky pre mladých aj starších, profíkov aj začiatočníkov

V Ski amadé si môžete veľmi ľahko zdokonaliť svoje vedomosti v oblastiach freeski a freestyle. A kto už vie, o čo ide, má veľmi veľa možností na vybláznenie sa. Spolu 9 funparkov a snowparkov nájdete v piatich regiónoch Ski amadé - Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal. Tu sa dá na snowboarde, lyžiach a najnovšie dokonca aj na snowpark skútroch – akýsi hybrid kolobežky s lyžami namiesto kolies – skákať, kĺzať sa a šmýkať na mostíkoch a iných prekážkach. Niektoré parky sú určené aj pre začiatočníkov, tak aby aj lyžiari lyžujúci na zjazdovkách vyskúšali niečo nové. Kto sa chce cielene naučiť, ako sa skáče a kĺže, môže tak urobiť v niektorých parkoch dokonca pod profesionálnym vedením. V niektorých z veľkých parkov sa uskutočňujú medzinárodné súťaže vo freestyle. Kto sa vyzná, môže stretnúť veľa hviezd tejto scény.

11 tratí funslopes pre absolútnu lyžiarsku zábavu

Ísť rovno do snowparku sa vám zdá byť príliš odvážne? Žiadny problém, preto existujú funslopes. Funslope je hybrid medzi zjazdovkou, snowparkom a ski crossom. Existuje len jedna trasa, na ktorej sú zabudované rôzne elementy: malé skoky, vlny, mostíky, tunely, slimáky a strmé zákruty. Pre koho je to príliš razantné, ten jazdí jednoducho pomalšie. Dôležité je: každý by mal mať z jazdy zábavu, malý či veľký, skvelý lyžiar aj začiatočník. Prehľad o všetkých snowparkoch a funslopes nájdete na: www.skiamade.com/parks

Freeride – pôžitok z prašanu mimo zjazdoviek

Freeride zažíva svoj boom už niekoľko rokov. Spojenie komfortu s pocitom slobody a ústrania v snehu láka mnohých lyžiarov: jednoducho sa vyviezť lanovkou na kopec a potom sa spustiť mimo upravenej zjazdovky nedotknutým hlbokých snehom dolu svahom. V Ski amadé existujú početné možnosti harmónie zážitku v prírode a športovej výzvy. Tzv. lyžiarske trasy pre freeriderov sú značené a sú denne kontrolované z hľadiska lavínového nebezpečenstva a podľa toho sú otvorené. Napriek tomu však zostane na každom lyžiarovi veľká časť zodpovednosti a povinnosť dodržiavať pravidlo: nejazdiť cez zalesnené a kŕmne oblasti. Pokročilí freerideri majú veľa možností najmä v Sportgasteine, Dachsteine a v Zauchensee, kde si môžu prašan poriadne vychutnať. Informácie k téme freeride nájdete na webstránke Ski amadé v rubrike „aktívne zažiť“. Popisy parkov a funslopes sú na www.skiamade.com/freeride

Výhodné ponuky balíkov pre freestylerov a závislákov na hlbokom snehu

Balík 4=3

4 dni jibbing, skoky, zjazdy alebo freeride a zaplatiť iba za 3 dni. Balík 4=3 platí vo vybraných prevádzkach vo všetkých piatich lyžiarskych regiónoch Ski amadé počas vybraných špeciálnych akciových termínov. Cenový príklad: 4 noci v 3-hviezdičkovom hoteli s polpenziou a 4-dňovým skipasom za 1 osobu v 2-lôžkovej izbe od 289 Eur.

B+B&Ski

Pre hostí hľadajúcich najnižšiu cenu má Ski amadé špeciálnu ponuku ubytovania na súkromí najvyššej kategórie. Všetkých 5 regiónov poskytuje ubytovanie na súkromí, ktorého výber podlieha prísnym kvalitatívnym kritériám a je cerifikované. Najlepšie z nich boli vybrané pre ponuku „B&B+Ski“. Cena balíčka zahŕňa samozrejme aj skipas na celý týždeň zimného športu. Táto ponuka je platná pred a po sezóne, ako aj medzi sezónou vo vybraných termínoch. Cenový príklad: 7 nocí s raňajkami ubytovania na súkromí vrátane 6-dňového skipasu za 1 osobu v 2-lôžkovej izbe od 346 Eur.

Junior-Weekend-Discount

Deti (ročníky 2000-2009) a mládež (ročníky 1997-1999) platia v Ski amadé počas víkendov až o 35% menej oproti štandardnej cene skipasov: 16 Eur / deň pre deti a 26 Eur pre mladistvých. Takto poteší víkend v snowparku ešte viac.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: ski amade rakusko snowpark

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!