Klaudia Medlová znova tretia, Samo najmladší rider
Sobota 07. Januára 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Klaudia Medlová znova tretia, Samo najmladší rider

FIS Big Air World Cup 2017 v Moskve je za nami. Zúčastnila sa ho dvojica slovenských riderov a to Klaudia Medlová a Samo Jaroš. Veľké očakávania sa vkladali do Klaudii, keďže v predchádzajúcom Big Aire v Coopri bojovala o prvenstvo.

Na štarte v Moskve chýbalo zopár veľkých konkurentiek ako Jamie Anderson a Enni Rukajärvi, no aj tak babské štartové pole bolo nabité top riderkami. Klaudia znova zajazdila najlepší trik, ale ani to jej nestačilo na prvenstvo. Ale pekne po poriadku. V kvalifikácii jazdilo 19 báb a rátalo sa skóre s dvoch najlepších jázd. Klaudia zajazdila najviac bodovaný trik kvalifikácie a aj finále s bodovým ohodnotením 91,75 bodov. Druhý bodovaný trik jej nevyšiel a získala len 26,25 bodu. Aj tak jej to stačilo na prvé miesto v kvalifikácii.

Finále však bolo ťažšie. Jazdili sa tri triky a do skóre sa brali najlepšie dva. Klaudia znova zajazdila najlepší trik finále s 87,25 bodmi a k nemu pridala druhý s 30,25 bodmi. Práve druhý trik ju obral o lepšie umiestnenie. So 117,50 bodmi Klaudia Medlová v Moskve obsadila príjemné tretie miesto. Pred Klaudiu sa dostali druhá Anna Gasser z Rakúska a prvá Katie Ormerod z Británie. Obe baby mali vyrovnané obe jazdy a tak súčet dvoch trikov ich posunul vyššie ako Klaudiu. Už druhé tretie miesto je skvelé, ale veľká škoda, že k top triku pretekov sa Klaudii nedarí pridať aj druhý o niečo lepší ako priemer a hneď by z toho mohlo byť aj prvenstvo. Snáď nabudúce.

Ďalším účastníkom FIS Big Air World Cup 2017 v Moskve bol Samo Jaroš. Bohužiaľ sa mu nepodarilo postúpiť do finále, keď v kvalifikácii skončil na celkovom 24 mieste z 38 štartujúcich. Tu treba podotknúť, že Samo bol najmladším jazdcom z celého štartového pola.

Jazdci a účastníci na FIS Big Air World Cup 2017 v Moskve podali nadľudský výkon, keďže sa jazdilo pri teplote - 28°C.....

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: medlova jaros FIS

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!