Komédia okolo výstavby skoku na Štrbskom Plese nadobúda obrovských rozmerov
Štvrtok 05. Marca 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Komédia okolo výstavby skoku na Štrbskom Plese nadobúda obrovských rozmerov

Už dlhšie sledujeme „problematiku“ okolo zrušenia veľkého skoku po Sony Xperia Snowboard Feste a následnej výstavby experimentálneho typu skoku Easy Big Air na otestovanie vašej schopnosti zvládnuť skok vo vysokej rýchlosti.

Pre neznalých problematiky, na Štrbskom Plese pán Miloš K. prebudoval skok na menší, na ktorom chcel testovať rôzne šialené praktiky. Podotkneme, že si prestavbu financoval sám (aspoň tak to tvrdí on...) Skok sa však v komunite nestretol s pochopením, keďže sa na ňom lieta plytko (ale ževraj dlho). Problémom je aj dopad....

Miloš K. ku skoku napísal 15 stranový traktát, kde vám to všetko „úplne“ jednoducho vysvetlí. Ak by vám nestačilo toto milé a pochopiteľné vysvetlenie, Miloš vás s podporou SAS pozýva na otestovanie skoku. Od dnes 5. marca do nedele 8. marca si príďte skočiť a následne skomentovať skok. Čo sa s ním stane po 8. marci, nevieme. Len pripomíname, že na Štrbskom Plese by mal 21. marca prebehnúť finálový slopestyle pretek SAS a následne 23-24. marec finále FIS Europa Cup. Určite by sme neboli radi, keby na akciách stál zlý skok.

Popis k pozvánke otestovať skok:

"Big Air - skok umožňujúci air time väčší ako 2,2 sekundy a rýchlosť odletu z odrazového miesta skoku vyššiu ako 55 km/hod. Easy - skok je možné skákať v širokom rozsahu rýchlostí odletu z odrazového miesta, pričom žiadna rýchlosť nepredstavuje významné riziko zranenia pri dopade."

Budeme radi, ak nám do diskusie pod článkom, alebo na FB napíšete váš názor na tento skok. Poprosíme vás o komplexný pohľad. Koniec koncov, nikoho veľmi nezaujíma ako a z akých tabuliek skok vznikol, ale to, či sa na ňom príjemne a bezpečne skáče.....a to nie len do diaľky... Sme zvedaví a ak sa nám naskytne možnosť, prídeme si skočiť.

V princípe neodsudzujeme výstavbu nového experimentálneho skoku, ani Milošovu štúdiu, určite nie jeho snahu o zmenu, niečo nové, progres.... odsudzujeme však akým spôsobom sa to deje. Miesto, kde bol pre tým veľký, no skákateľný skok sa zmenilo na nepoznanie... nebolo by lepšie postaviť miesto experimentálneho skoku dva fungujúce skoky? Jeden menší, jeden väčší.... Lebo na Slovensku máme desiatky skokov a jazdci sa nevedia rozhodnúť kam si ísť zaskákať.... výstavba experimentálneho skoku bola v zlý čas na zlom mieste....

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: strbske pleso skok kmetko

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!