Kráľom tohoročných gromov sa stal Sebastian Williams
Piatok 08. Januára 2016
Autor: Feelip

0 komentárov

Kráľom tohoročných gromov sa stal Sebastian Williams

Sebastian Williams sa stal víťazom najslávnejšieho eventu pre mladých surferov - King Of The Groms. V nádhernom brazílskom súostroví Fernando de Noronha dokázal poraziť ďalších 9 namakaných talentov a nie len, že sa zaradil medzi bývalých šampiónov tohto podujatia ako napríklad Joel Parkinson, Gabriel Medina, či John John Florence, ale zároveň sa budúcu sezónu pripojí k rodine Quiksilver.

Quiksilver King Of The Groms je to najprestížnejšie surfové podujatie pre krpcov do 18 rokov. Na začiatku sa doň svojim videom zapojilo vyše 1000 adeptov. V druhom kole potom cez 50000 ľudí hlasovalo za svojich favoritov, no a v tom treťom mala odborná porota za necelú pol hodinku jasné, ktorých 10 najlepších sa pobije o kráľovskú korunu.

Mladíci potom strávili týždeň v Brazílii, na súostroví Fernando de Noronha , kde bol ich sprievodcom Jesse Mendes a spirituále rady rozdával Matt Hoy. Len si to predstavte: piesočné buginy, brazílske barbecue, samozrejme malinovečka a ten najlepší teenagerský surfing, aký poznáme. Chalanom priali menšie, ale zato dokonalé vlny, ktoré ponúkli veľa priestoru hlavne na progresívne jazdenie, čo v podstate vyhovovalo všetkým zúčastneným. Víťazom ale mohol byť iba jeden a stal sa ním Sebastian Williams.

Polovičný Mexičan, polovičný Juhoafričan, si tak vyslúžil prémiu $20,000. Airy, rail game, kombinácie, to všetko mu vôbec nechýba a vďaka tomu sa Seb v tomto roku pridá do tímu Quiksilver. Všetka sláva teda novému Kráľovi Gromov! Druhý skončil Samuel Pupo, ktorému jeho biele vlasy a parádne frontsidové manévre vyniesli $10,000. V podstate ale obaja ukázali, že dokážu jazdiť takmer všetko.

Vďaka spoločnostiam Drink Up a Sony Xperia ostali v hre ešte ďalšie ceny. Sammy Pupo si uchmatol ďalšiu tisícku za svoje umenie vo vzduchu, Kian Martin zhrabol rovnaký cash za svoju rail game, no a za najlepšie combo sa ušla tisícočka aj Sandonovi Whittakerovi. Poslednú odmenu si domov niesol Malakai Martinez za svoj výkon v Expression Session.

Ďalší parádny ročník teda objavil nové hviezdy, priniesol parádne surfovanie, ale hlavne sa chalani poriadne zabavili. To všetko Quiksilveru stačilo, aby budúci rok zmenil názov súťaže na "The Quiksilver Young Guns" a sľúbil, že podobnú šancu dostanú aj mladí lyžiari a snowboardisti. Už teraz sa na to tešíme.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: Sebastian Williams Quiksilver King Of The Groms

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!