Krytá lyžiarska hala na Donovaloch
Štvrtok 07. Novembra 2019
Autor: Boardlife

0 komentárov

Krytá lyžiarska hala na Donovaloch

Znova sa na pretras dostal projekt zimnej haly, tj. lyžiarskej haly na Donovaloch. O projekte sme informovali už v roku 2016, no tentoraz je projekt o niečo bližšie k realizácii. O čo vlastne ide? Všeobecné informácie nájdete vo videoreportáži RTVS.

V skratke. Developer sa snaží na Donovaloch vybudovať obrovskú lyžiarsku halu. Halu poznáme z Holandska, Nemecka, Anglicka a ďalších krajín a miest, ktoré nemajú hory, alebo sú vzdialenejšie od hôr. Áno, plán je vybudovať halu ja na ľadovci v stredisku Tignes, našťastie je to len plán. No a teraz sa rozhoduje, či sa takáto podobná hala postaví aj na Slovensku, na Donovaloch.

Animácia ukazuje, že v hale by sa mal nachádzať aj snowpark, teda zatiaľ vidieť len niečo, čo pripomína skok. Či naozaj bude v hale aj snowpark, to nevieme. Cena lístkov v európskych halách sa pohybuje od 37€ do cca 80€ za deň jazdenia. Vo viacerých halách je k dispozícii aj snowpark.

Jazdiť v hale sme boli viac krát. Taktiež aj v snowparku. Je to super v lete a v čase, kedy nie sú dostupné snowparky v zimných strediskách. Avšak kvalita snehu a celkový pocit z jazdenia nie je až tak úžasný, keď to porovnávame s klasickými horami. Každopádne bude zaujímavé sledovať, ako tento projekt dopadne. Za nás to je 50% na 50%.
Doplnenie: Hala sa nám pozdáva, no nie na Donovaloch, kľudne v Banskej Bystrici, ale nie hore na kopci.

Zoznam hál v Európe.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: donovaly hala blbost

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!