Letné novinky vo Vysokých Tatrách
Štvrtok 28. Júna 2018
Autor: TMR

0 komentárov

Letné novinky vo Vysokých Tatrách

Leto vo Vysokých Tatrách sa môže pochváliť tými najkrajšími panoramatickými výhľadmi, ktoré sú spojené so zaujímavými rodinnými podujatiami a atrakciami. Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) ako prevádzkovateľ horských stredísk chce tento rok investovať aj do zlepšenia a skvalitnenia gastro služieb v Restaurant Hrebienok, rozšírenia kapacít v Panorama Restaurant na Skalnatom plese, v Hoteli FIS na Štrbskom Plese a modernizovať izby v Grandhoteli Starý Smokovec. Investície budú predstavovať viac ako 5,2 mil. eur.

Leto v horských strediskách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso bude nielen v znamení turistiky, ale aj výletov lanovkami za prekrásnymi panoramatickými výhľadmi do dolín. Pre rodiny s deťmi je aj tento rok pripravený projekt Tatranskej divočiny s dobrodružnými víkendmi, ktoré začínajú už v sobotu 30. júna. Každý piatok v čase od 12.00 - 15.00 hod. počas celého leta zažijú deti zaujímavé rozprávanie o Tatrách, spolu so strážcom prírody budú pozorovať zvieratá a spoznávať rastliny v okolí Skalnatého plesa. Soboty patria Kamzičej olympiáde, súťažiam o ceny s animátormi a tatranskými maskotmi. Drevený eko mini park či indoor park Kamzíkovo sú na Skalnatom plese vhodnou alternatívou ako zabaviť deti popri turistike, či nenáročných vychádzkach po okolí. Počas nedieľ sú pripravené aj tvorivé dielne na tému tatranských rozprávok a povestí. Viac TU.

Pre tých, ktorí si chcú skrátiť cestu z túry sú na medzistanici Štart k dispozícii pohodlné bezmotorové trojkolky - horské káry až do Tatranskej Lomnice. Zábavnú jazdu po 3 km dlhej trati zvládnu bezpečne aj úplní začiatočníci. Pri pozemnej lanovke v Starom Smokovci je pre deti otvorený Mini Funpark s detským vláčikom, trampolínou či lukostreľbou alebo adrenalínová jazda na nafukovacom kolese na Hrebienku – summer tubing

Po úspešnej zimnej sezóne očakávajú Tatranci a poskytovatelia služieb v cestovnom ruchu aj úspešnú letnú sezónu a spolu s prevádzkovateľmi horských stredísk veria, že dovolenkárom bude priať najmä dobré počasie. Pobytoví hostia si tento rok môžu užiť opäť netradičné večerné podujatia ako je Večera pod hviezdami, či 75 tajomstiev lanovky. Z ďalších podujatí sa návštevníci môžu tešiť na Medzinárodný detský husľový orchester na Skalnatom plese (14.7.), Benátsku noc na Štrbskom plese (14.7.), Medvedie dni na Hrebienku (1.-4.8.) a Svište na Plese (25.8.). Bližšie na www.vt.sk alebo www.regiontatry.sk   

Už 1. júla si hostia Grandhotela v Starom Smokovci užijú kompletne zmodernizované izby, apartmány, hotelové chodby a  kongresovú sálu Hoepfner a salónik Hossein. Po viac ako trojmesačnej rekonštrukcii sa tak historický Grandhotel predstaví v novom šate. Novinky prináša aj modernizácia Restaurant Hrebienok, kde sa vďaka vnútornej rekonštrukcii rozšíria priestory v dvoch etapách. Príjemný presvetlený interiér dopĺní drevený obklad a tapety s medveďou tematikou. Na svoju jesennú rekonštrukciu a rozšírenie tento rok čaká aj reštaurácia Panorama na Skalnatom plese a reštaurácia a terasa Hotela FIS na Štrbskom Plese. 

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: TMR

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!