Leto na doske na ľadovci Mölltaler Gletscher začína už 6.júna
Utorok 02. Júna 2020
Autor: TMR

0 komentárov

Leto na doske na ľadovci Mölltaler Gletscher začína už 6.júna

2020 Výborná správa z jediného ľadovca v Korutánsku. Už 6.júna otvára letnú sezónu rakúske stredisko Mölltaler Gletscher, v ktorom si na svoje prídu nielen peší turisti ale aj lyžiari. Prísľubom letných zážitkov z ľadovca je aj avizované otvorenie rakúskych hraníc s vybranými krajinami už v polovici júna.

Po 83 dňoch sa opäť rozbehnú lanovky v stredisku Mölltaler Gletscher. Zjazdovky ostali bez lyžiarov od 15.marca, kedy prevádzku strediska zastavili preventívne opatrenia na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19. „Sme veľmi radi, že aj vďaka prísnemu rešpektovaniu nariadených opatrení sa situácia zlepšila natoľko, že dnes môžeme s radosťou oznámiť dobrú správu o znovuotvorení už 6.júna. Naše stredisko bude otvorené nielen pre turistov hľadajúcich relax a pohodu na nádherných túrach v okolí, ale aj pre lyžiarov, ktorí dostanú chuť dopriať si pravú letnú lyžovačku. K dispozícii budú mať celú zjazdovku č.3 a tiež zjazdovky č.1 a 2, ktoré budú k dispozícii v zúženom profile kvôli depónii snehu. V plnej prevádzke bude panoramatická reštaurácia Eissee, v ktorej sa budú môcť hostia občerstviť a načerpať sily aj na terase s nádhernými výhľadmi na alpské panorámy,“ uviedol riaditeľ strediska Max Gottfried.

Stredisko Mölltaler Gletscher využilo čas nútenej prestávky nielen na pravidelnú údržbu zariadení, ale rovnako aj prípravu všetkých nevyhnutných opatrení v súvislosti s usmerneniami autorít s cieľom zaistiť bezpečnosť a zdravie hostí i zamestnancov. Rovnako pripravilo dvojnásobne väčšiu depóniu snehu v porovnaní s minulým rokom, vďaka čomu by chcelo garantovať lyžovačku s výnimkou najhorúcejších augustových dní počas celej prevádzky.  „Veríme, že všetkým našim návštevníkom, či turistom alebo lyžiarom, pripravíme jedinečné zážitky a relax podľa ich predstáv,“ doplnil Gottfried. 

Neobmedzené lyžovanie v stredisku Mölltaler Gletscher od 6.6.2020 až do 9.5.2021 spolu s lyžovačkou v celej budúcej zimnej sezóne v susednom stredisku Ankogel a v TOP strediskách na Slovensku (Jasná, Vysoké Tatry), v Českej republike (Špindlerův Mlýn) a v Poľsku (Szczyrk) ponúka Šikovná sezónka PREMIUM, ktorá zároveň prináša aj ďalšie benefity - viac informácií nájde verejnosť na stránke https://www.gopass.travel.  Aktuálne informácie o stredisku sú k dispozícii na https://www.moelltaler-gletscher.at/.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr molltaler PR

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!