Lyžiarske strediská sa s následkami kalamity vyrovnali veľmi dobre
Štvrtok 14. Decembra 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Lyžiarske strediská sa s následkami kalamity vyrovnali veľmi dobre

Lyžiarske strediská Jasná Nízke Tatry a Tatranská Lomnica vo Vysokých Tatrách sú po veternej smršti už v plnej prevádzke. Napriek dvojdňovému prerušeniu sa opäť začalo lyžovať na oboch stranách Chopku, kde je v prevádzke 13 km zjazdoviek, 6 lanoviek a otvorených je spolu 13 zjazdoviek, na ktorých je 50 cm snehu. Vo Vysokých Tatrách je lyžiarom k dispozícii 10 km lyžiarskych tratí a otvorených je 10 zjazdoviek s výškou snehu od 40 – 150 cm. Lyžovačka pokračuje na Štrbskom Plese aj v Tatranskej Lomnici a podmienky na lyžovanie sú v oboch strediskách veľmi dobré.

Hoci výborné snehové podmienky a úspešné odštartovanie lyžiarskej sezóny v tatranských strediskách na čas zastavila veterná kalamita, strediská sa už „postavili na vlastné nohy“ a po odstránení kalamitného stavu a zasiahnutých častí zjazdoviek sú už v prevádzke. Na Chopku sa lyžuje na zjazdovkách, ktoré sú v hlavnom ťahu lanoviek severnej trasy Biela Púť – Priehyba – Chopok a južnej trasy Chopok – Kosodrevina – Krupová. V najbližších dňoch sa čaká na výrazne ochladenie, dosneženie zjazdoviek a ich spustenie v takom režime, aby mohli lyžiari lyžovať na všetkých zjazdovkách už v období vianočných sviatkov.

Na severnej strane Chopku budú od zajtra okrem hlavnej trasy v dennej prevádzke aj lanovky v lokalite Lúčky a Záhradky, konkrétne lanovky Lúčky – Vyhliadka a Záhradky – Rovná Hoľa a otvorená bude aj zjazdovka Turistická s veľmi dobrými podmienkami na lyžovanie. V priebehu budúceho týždňa sa po dosnežení otvorí aj zjazdovka FIS, od soboty 23. decembra pôjde do prevádzky sedačková lanovka Záhradky – Priehyba, kabínková lanovka Grand Jet z Bielej Púte do lokality Brhliská, takisto sa spustí aj prepojovací vlek Otupné a zjazdová trať číslo 7 s názvom Majstrovská.

Na južnej strane Chopku sú v prevádzke kabínkové lanovky z Chopku až po lokalitu Krupová, od 26. decembra sa sprevádzkuje aj vlek Lúčka a štvorsedačková lanovka Srdiečko – Kosodrevina, od 28. decembra aj vlek Krupová II. Od tohto víkendu sa otvára zjazdovka č. 31 Slnečná a č. 36 Krupová a od 27. decembra zjazdovka 31a Tréningová. Na zjazdovke č. 35 s názvom Derešská, ktorá je odkázaná výlučne na prírodný sneh sa už teraz voľne lyžuje. Upravená a pripravená  pre lyžiarov bude v závislosti od snehových podmienok a to v celej jej dĺžke do 30. decembra. Bližšie informácie na www.jasna.sk   

Od piatku sa po technickej údržbe spúšťa do prevádzky lanovka Solisko Expres na Štrbskom Plese ako aj ďalšie zjazdovky, lanovky a vleky. Od 15. decembra tak bude v kompletnej prevádzke celé stredisko Štrbské Pleso. Lyžovať sa bude na všetkých zjazdovkách Interski, Solisko, Furkota, Turistická, Esíčko, Junior. Lyžiari si užijú spolu 9 km ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí a od 28. 12. bude v prevádzke aj Fresh Track jazda s profesionálnym sprievodcom ešte pred oficiálnym spustením lanoviek. Táto aktivita na Solisku je vhodná pre dobrých lyžiarov, ktorí si vychutnávajú jazdu carvingom po rannom „manchestri“.

V lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica sa aktuálne lyžuje na zjazdovkách Lomnické sedlo, Generál, Čučoriedky východ, Čučoriedky západ, Štart západ a Esíčka, od soboty 16. decembra pribudnú lyžiarom ďalšie kilometre zjazdoviek Štart východ, Grand slnečná, Javorová cesta a pracuje sa na dosnežení lokality Bukova hora. Ak budú vhodné snehové podmienky, zjazdovky na Bukovej hore by sa mohli otvoriť už v najbližších týždňoch. V Starom Smokovci je v prevádzke večerné sánkovanie vždy v utorok, piatok a sobota a od Vianoc bude v prevádzke aj lyžovačka na Jakubkovej lúke. Bližšie informácie k prevádzkovým hodinám a aprés-ski programu www.vt.sk    

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr jasna chopok

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!