Majstrovstvá sveta juniorov v snowboardingu 2017 bude hostiť český Klínovec a Špindleruv Mlýn
Sobota 04. Februára 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Majstrovstvá sveta juniorov v snowboardingu 2017 bude hostiť český Klínovec a Špindleruv Mlýn

Najvyššia svetová snowboardová súťaž pre mládež - FIS Juniorské majstrovstvá sveta v snowboardingu, sa druhý krát v histórii vracajú do Českej republiky. Tento rok, kedy sa akcie účastnia jazdci z vyše dvadsiatich krajín, je program rozdelený do dvoch termínov. V dňoch 18. - 21. februára budú prebiehať súťaže v paralelnom slalome a snowboardcrosse na Klínovci v Krušných horách, Špindleruv Mlýn potom bude hostiť pretekárov v disciplínach Big Air a Slopestyle od 30. marca do 1. apríla roku 2017.

Organizátori FIS Majstrovstiev sveta majú s produkciou veľkých snowboardových pretekov mnohoročné skúsenosti, keďže už dekádu stoja za realizáciou SnowJamu, ktorý je súčasťou SP. Odjazdí sa celkom 5 disciplín v troch rezortoch.

Prvá časť MS sa pôjde na Božím Daru v Krušných horách. Ako prvá sa pôjde v piatok 17.2. kvalifikácia v snowboardcrosse. V sobotu 18.2. je na programe finále. V ten istý deň podvečer prebehne v centre Božieho Daru slávnostné otvorenie, kde sa predstavia jednotlivé športové teamy. Hudobný program zabezpečia Michal Hruza, Prague Conspiracy, Neandrtal Squat a DJ Friky & Evryday. V nedeľu preverí kilometrová snowboardcrossová trať schopnosti dvojíc v disciplíne snowboardcross team. V pondelok sa preteky presunú na Klínovec, kde sa budú jazdiť paralelný obrovský slalom a ďalší de§ paralelný slalom.

Druhá časť MSJ tá freestylová naviaže priamo na Snowjam 2017. Špindlerov Mlýn tak na prelome marca a apríla privíta okrem najlepších svetových profesionálov aj najlepších juniorov, ktorých tu čakajú disciplíny slopestyle a Big Air. Trať slopestyle, ktorý sa pôjde 30. - 31.4. bude vychádzať z trati finále SP - Snowjam a celú akciu zakončí 1.4. pretek Majstrovstiev sveta juniorov v Big Air.

Súčasťou akcie v Špindlerovom Mlýne bude aj testovačka dosiek Gnu a Lib Tech, príďte sa pozrieť na svetový snowboarding a otestujte si svetové dosky.

Novinky a viac info na: www.MSJsnowboarding.cz

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: FIS

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!