Majstrovstvá sveta juniorov vo freestyle snowboardingu v Špindlerovom Mlýne za účasti 122 športovcov z 16 krajín
Streda 29. Marca 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Majstrovstvá sveta juniorov vo freestyle snowboardingu v Špindlerovom Mlýne za účasti 122 športovcov z 16 krajín

Najvyššia svetová snowboardová súťaž pre mládež FIS Juniorské majstrovstvá sveta vo freestyle snowboardingu sa po druhý krát vracajú do Českej republiky. V dňoch 26.3. - 1.4.2017 budú prebiehať súťaže v disciplínach slopestyle a big air do ktorých sa prihlásilo celkom 122 jazdcov z 16 krajín.

Bezprostredne po skončení FIS svetového pohára vo freestyle snowboardingu Audi Snowjam v Špindlerovom Mlýne sa konajú majstrovstvá sveta juniorov. V špindli sa tak na prelome marca a apríla predstaví okrem najlepších svetových profesionálov aj najlepší juniori, ktorí súťažia v disciplínach big air a slopestyle. Súťaže odštartovali stredajšou kvalifikáciou big airu, vo štvrtok je na programe kvalifikácia slopestyle. Piatok bude patriť semifinále a finále slopestyle a sobota uzavrie dianie semifinálovým a finálovým pretekom v big aire.

Vysoký počet jazdcov sľubuje zaujímavé súboje o predné pozície, množstvo jazdcov už zbiera skúsenosti v seniorských súťažiach svetového pohára a v priebežnom hodnotení svojich disciplín sa pohybujú v prvej desiatke. Medzi chalanmi patrí k favoritom Američan Chris Corning, ktorý je momentálne lídrom Svetového pohára v slopestyle. V jeho jazde sa objavujú triky ako cab 1440, Bs triple 1620. Tento jazdec v havajskej košeli za sebou necháva aj mená ako jako Marcus Kleveland, Rope Tonteri, Sven Thorgren a ďalších. Medzi ženami bude patriť k hviezdam určite Novozélanďanka Zoi Sadowski. Slovensko zastupuje v mužskej kategórii Samuel Jaroš.

Pozrite si zábavné videá z tréningových dní a prvého kvalifikačného preteku.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!