Masívne sneženie, vietor a kopec zábavy v čerstvom snehu
Streda 10. Februára 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

Masívne sneženie, vietor a kopec zábavy v čerstvom snehu

Dnes na Slovensko dorazilo masívne sneženie. Od vyšších polôh sneží. Pásmo sneženia neustále klesá. V niektorých oblastiach môžeme očakávať až 50 cm čerstvého snehu. Pozrime sa do Jasnej a na Štrbské Pleso.

Jasná – Nízke Tatry

Výdatne sneží už od rána, kedy dážď prešiel do sneženia. Hranica medzi dažďom a snežením sa každú hodinu znižuje. Fúka aj silný vietor, no v stredisku sú podľa posledných info (10:00) v prevádzke väčšina vlekov. Ťahá Funitel, Grand Jet, Jasná - Luková, Záhradky - Priehyba, Záhradky – Rovná Hoľa, na Juhu je to Srdiečko – Kosodrevina. Vajco zatiaľ neťahá, pracuje sa na jeho spustení.

DC Snowpark v Jasnej je momentálne mimo prevádzky a bude aj v nesledujúci deň, keďže na Otupnom masívne sneží.

Predpoveď je taká, že sa intenzita sneženia má zvyšovať, hranica sneženia klesať a vietor postupne slabnúť. No k večeru má vietor aj sneženie rapídne zosilnieť. Ideálna predpoveď je na piatok, kedy by malo sneženie zoslabnúť a očakáva sa aj polojasno.

Aktuálne info o zjazdovkách a lanovkách na www.jasna.sk

Štrbské Pleso

Na Štrbskom Plese od rána masívne sneží a počas dňa by to malo pokračovať. Klesá aj teplota. Snowpark je  pravdepodobne tiež mimo prevádzky. Viac info o prevádzke strediska na www.vt.sk

Model ALADIN.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna strbske pleso dc snowpark

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!