Matej Dolník a horúca linka Granada – Bratislava – Univerziáda 2015
Pondelok 09. Februára 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Matej Dolník a horúca linka Granada – Bratislava – Univerziáda 2015

Pred nedávnom sme čitateľov magazínu Boardlife.sk informovali o tom, že Matej Dolník a Matej Bačo vycestovali do španielskej Granady na Zimnú Univerziádu 2015, ktorej druhá, freestyle časť sa koná práve tam.

Po prvom telefonickom rozhovore priamo z toalety luxusnej izby v hoteli nám Matej Dolník, jazdiaci v disciplíne snowboard-muži-slopestyle znova telefonuje. Miesto je rovnaké akurát menu pred hovorom bolo o niečo iné. Povráva sa že to boli kalamáre s ustricovou omáčkou jemne po záruke. Táto kombinácia spolu so španielskym pivom a kysnutým mliekom (ešte zo Slovenska) nám hovor o čosi predĺžila, však čítajte.

Znova Matej po chvíľkovej pauze a troch poriadnych salvách. „Trať je pripravená veľmi pekne, vidno, že si na tom dali záležať. Prvá časť sú tri platformy kickrov. Prvé dva majú po 14 m a posledný step-up má 16 m. Za nimi nasledujú tri platformy railov. Na prvej platforme je bednička, butter-box a pooljam do railu. Ďalšia streetová sekcia obsahuje box, cascade rail, double kink, rail, balkon a celé to ukončuje obrovský wall ride. Posledná platforma má na pravej strane opäť box, v strede je pyramída a na pravo podobný rail ako hore, akurát bez pool jamu.“

„Som tu s výpravou slovenských freeskierov - Slovakia Freestyle Team a Zuzka Stromková s Igorom Janckulíkom si trať veľmi pochvaľujú. Práve dnes mali absolvovať kvalifikáciu, ktorá sa však presunula na zajtra. Prečo? Počasie? Slabá rýchlosť? Nie! Španieli nezabezpečili kamerový systém a tým pádom judgeovia nemohli rozhodovať.“

„Po dnešnom freeski závode, kde budeme všetci držať palce Zuzke a Ičimu, bude už nasledovať snowboard slopestyle. V utorok a v stredu (10.-11.2.) bude tréning, vo štvrtok (12.2.) by mala prebehnúť kvalifikácia a v piatok (13.2.) semifinále a finále. Nakoľko je zodpovednosť a dochvíľnosť slabá stránka Španielov, ešte sa to môže všetko pomeniť.“

Dnes by na Eurosporte 2 malo ísť finále freeski, ktoré sa pôjde o 13:00. Na oficiálnych stránkach univerziády a aj v TV programe je však písané na 11:30 (sleduj live na svojom kompe). Finále snowboard slopestyle by malo byť tiež vysielané na Eurosporte v čase 11:30. v piatok (13.2.). Počasie vyzerá super, tak dúfam, že sa program nebude meniť.“ – Matej Dolník.

Matejovi ďakujeme za tieto hrejivé slová a dúfame, že sa celej výprave bude dariť. Pozrite si ešte trať, na ktorej budú pretekať a Matejových súperov v mužskom slopestyle.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!