Matej Matys 10x majstrom Slovenska vo freestyle snowboardingu
Nedeľa 16. Marca 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Matej Matys 10x majstrom Slovenska vo freestyle snowboardingu

Sobotu 15. marca 2014 a na Štrbskom plese odjazdil finálový pretek SAS Snowboard tour 2014. Pre jazdcov v troch kategóriách (open, kids, girls) boli pripravené dve skokové platformy a jedna jibová. Ako to celé dopadlo?

Predpoveď počasia neveštila nič dobré a tak sa bez otáľania odjazdil tréning. Počas neho sa však začal dvíhať vietor. Rýchlo sa prešlo na kvalifikáciu. Do hlavného preteku sa prihlásilo 22 riderov z ktorých štartovalo 19. Babská kategória bola zastúpená šiestimi babami a detská troma groomákmi.

Jazdilo sa na úvodnom väčšom kickri s table cca 12 m, následne jazdcov čakal menší skok s table cca 2m a na záver výber z dvoch jibových prekážok. Slovenskú účasť obohatil jeden Poliak Piotr Tokarczyk a Čech Tomáš Král. Poďme na výsledky.

Bohužiaľ pretek sa kvôli zlým poveternostným podmienkam, ako silný vietor a čerstvý mokrý sneh, ktorý spomaľoval jazdcov, odjazdil len do kvalifikácie. Z nej sa urobil rebríček. Jazdci mali počas kvalifikácie dve jazdy. V mužskej kategórii sa najviac darilo Matejovi Matysovi, ktorý v druhej jazde odišiel Cab 900 a Bs 720 na bomby. Druhý skončil poľský rider Piotr Tokarczyk s frontside a switch backside rotáciou. Tretie miesto bral Tomáš Král z Čiech za luxusnú Bs 720 a backflip zakončené fs boardslide. Mäkký sneh na dopadoch robil problémy viacerým jazdcom. Smolu mali viacerí chalani, ktorí mali problém s ustávaní oboch skokov. Na štvrtom mieste skončil Matej Dolník, za ním Dávid Kordiak, Boris Karolčík a Matej Blaško. Po kvalifikácii organizátori z bezpečnostného hľadiska finále zrušili.

Ženskú kategóriu vyhrala podľa očakávania Klaudia Medlová, pred druhou Maťou Molnárovou a treťou Zuzkou Medlovou. Klaudia točila Fs 360 na veľkom a Maťa 360 na malom. Detskú kategóriu vyhral Samuel Jaroš pred Dávidom Trnovským. Kompletné výsledky nižšie. Niečo okolo jazdenia, viac fotiek a pokec k akcii a poháru nájdete v pripravovanom reporte.

Tramtaradá. Majstrom Slovenska vo freestyle snowboardingu SAS sa stal Matej Matys, už po desiaty krát, takže môže ísť do dôchodku a piť rum s Kelly Slaterom. Majsterkou sa stala Klaudia Medlová a majstráčikom mladý 12. ročný Samo Jaroš. Dúfame, že budúcu sezónu stihneme viac ako jeden, dva preteky. Takže oslavy sa môžu začať.

Chalani:

1. Matej Matys
2. Piotr Tokarczyk (PL)
3. Tomáš Král (CZ)
4. Matej Dolník
5. Dávid Kordiak
6. Boris Karolčík
7. Matej Blaško
8. Richard Rákoczy
9. Daniel Štecko
10. Ján Kulich
11. Kubo Brziak
12. Tomáš Janík
13. Juraj Kerpčár
14. Tomáš Lančarič
15. Lukáš Droppa
16. Michal Bencúr
17.Jakub Krška
18. Zolo Strcuľa
19. Mišo Husár

Dievčatá:

1. Klaudia Medlová
2. Martina Molnárová
3. Zuzka Medlová
4.Dominika Králiková
5. Martina Droppová
6. Dida Görögová

Grooms:

1. Samuel Jaroš
2. Dávid Trnovský
3. Tomáš Gorog

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!