Sobota 22. Januára 2011
Autor: Kristián
Foto-video: Photopablito
0 komentárov

Matej Matys sa stal víťazom prvého kola Nokia Freestyle Tour 2011

V sobotu 22. januára 2011 sa odjazdil prvý pretek zo série Nokia Freestyle Tour 2011. Akciu hostilo stredisko Donovaly, kde sa už úvodný pretek majstrákov zvyčajne začína. Na štart sa postavilo 27 jazdcov na snowboarde, medzi ktorými boli aj štyri dievčatá. Všetci boli zvedaví, ako bude projekt spojenia snowboardových a freeski pretekov prebiehať. Podrobnejší report čoskoro.

Na jazdcov čakal slopestyle, kde si mohli dať tri skoky, najväčší s table 14,5 m. Park na Donovaloch, aj napriek malému množstvu snehu, vyzeral luxusne a potvrdil svoju pozíciu najlepšieho snowparku na Slovensku. Ak jazdci nestíhali na skok, mohli ojibovať niekoľko kovových prekážok.

Akciu prišli podporiť aj bratia z Čiech. Po dvoch kvalifikačných jazdách postúpilo do finále 8 jazdcov a 3 riderky: Matej Dolník, Kubo Brziak, Rado Dubový, Pavel Vyroubal (CZ), Dušan Bízik, Janko Tatarka, Matej Matys, Martin Blaško. K nim sa pridali Lucia Jamborová, Maťa Molnárová, Aďa Kováčová.

Ako sme už napísali, podrobnejší report o jazdení a celých pretekoch, čoskoro na Boardlife.sk Po dvoch finálových jazdách sa vyhlásili výsledky. Prvé miesto jednoznačne bral úradujúci majster - Matej Matys. Druhé miesto si vyjazdil, Pavel Vyrobual, tretie Maťo Dolník. chalani vo finále vystrúhali zopár štýlových trikov. To, že sa nazbierali 4, je veľkým úspechom. Prvá Maťa Molnárová, druhá Aďa Kováčová, tretia Lucia Jamborová. Report s fotkami a videom od Pome.sk už čoskoro na Boardlife.sk

Nokia Freestyle Tour – Donovaly

1. Matej Matys (Quiksilver, O2, GNU) 100,00 bodov
2. Pavol Vyroubal (CZ - 686, Nitro) 94,23 bodov
3. Matej Dolník (Aranburu, O2) 90,00 bodov
4. Janko Tatarka (Stepchild) 86,84 bodov
5. Kubo Brziak 84,24 bodov
6. Rado Dubový (Nidecker, Vans) 82,00
7. Dušan Bízik (Newspirit, Love, Holden, Ashbury) 79,88 bodov
8. Maťo Blaško (Horsefeathers, Electric, Stepchild, Frontline) 78,00 bodov

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!