Mölltaler Gletscher otvára prvý letný snowpark už v piatok
Streda 08. Júla 2020
Autor: Boardlife, TMR

0 komentárov

Mölltaler Gletscher otvára prvý letný snowpark už v piatok

Parádna letná výzva pre všetkých milovníkov freeski a snowboardingu. Zbaľte si plavky, dosku a naberte kurz Mölltaler Gletscher! Na jedinom korutánskom ľadovci otvoria už v piatok 10.7.2020 premiérovo prvý letný snowpark.

Stredisko Mölltaler Gletscher využilo svoje možnosti a kontakty a vychádza v ústrety snowboardistom skutočne vo veľkom štýle.

„Máme slušné zásoby snehu a keďže široko-ďaleko takáto možnosť nie je, rozhodli sme sa spríjemniť letné dni našim návštevníkom a dať im exkluzívny priestor užiť si na doske na snehu aj počas letných dní. Aby toho nebolo málo, na otvorenie nášho letného SNOWPARKU sme pozvali skvelých jazdcov z viacerých európskych krajín,“ vysvetľuje Max Gottfried, riaditeľ strediska Mölltaler Gletscher.

„Výhodou letného SNOWPARKU bude jeho umiestnenie medzi zjazdovkami Schareck 2 a Schareck 3, vďaka čomu nebude obmedzovať lyžiarov a snowboardisti si budú môcť naplno užiť jednotlivé prekážky. Tých bude spolu 8, nebudú chýbať raily a ani poriadny 14 metrový jump. SNOWPARK budeme denne upravovať a chceli by sme ho mať otvorený čo najdlhšie, minimálne do konca júla, resp. kým bude záujem a podmienky nám to dovolia,“ doplnil Gottfried. 

Dôležitým benefitom nového letného SNOWPARKU bude fakt, že s výstavbou pomáhajú skúsení domáci jazdci – medzi inými aj rakúsky olympionik, snowboardista Clemens Millauer. Oficiálne  otvorenie nového SNOWPARKU sa uskutoční už v piatok s tým, že otvárací happening vyvrcholí v nedeľu za účasti národných tímov z Rakúska, Talianska, Česka a Nemecka. Hlavnou hviezdou bude svetová šampiónka a olympijská víťazka Anna Gasser z Rakúska, chýbať nebude ani česká olympionička a juniorská svetová šampiónka Šárka Pančochová.

Stredisko Mölltaler Gletscher v rakúskom Korutánsku prevádzkuje spolu so sesterským strediskom Ankogel spoločnosť TMR. Pre lyžiarov je najvýhodnejšia celoročná lyžovačka na tomto ľadovci dostupná vďaka Šikovnej sezónke PREMIUM, ktorá je v predpredaji od začiatku júla za 399.-EUR, neskôr za 449.-EUR. Šikovná sezónka PREMIUM umožňuje lyžovačku na 183 km zjazdoviek v 4 krajinách - Vysoké Tatry a Jasná (SVK), Špindlerův Mlýn (CZE), Szczyrk (PL), Mölltaler Gletscher, Ankogel(AT). 

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: snowpark tmr molltaler

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!