Na majstrovstvách sveta v snowboardingu v rakúskom Kreischbergu sa predstavia aj naši
Štvrtok 15. Januára 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Na majstrovstvách sveta v snowboardingu v rakúskom Kreischbergu sa predstavia aj naši

Rakúske stredisko Kreischberg bude dejiskom FIS Freestyle Ski & Snowboard World Championships 2015, ktorého sa zúčastní aj početná slovenská výprava. Pozrime sa kto bude v akej disciplíne štartovať.

Začneme najprv snowboardermi. Vo freestyle slopestyle žien to bude Klaudia Medlová (slopestyle, big air). Medzi mužmi sa ukážu Dávid Kordiak a Boris Karolčík (obaja slopestyle). Zastúpenie máme aj v slalome v podobe Mateja Baču a Vladimíra Bellu.

Rozpílený snowboard aka bambusky reprezentujú: Zuzana Stromková, Igor Janckulík a Viliam Tomo (všetci slopestyle) a Tomáš Bartalský (skicross). Program našich snowboarderov a snowboarderiek je nasledujúci: 19.01.2015 o 09.30 kvalifikácia chalanov slopestyle a 14:05 kvalifikácia báb na slopestyle. 24.01.2015 o 18:00 Big Air báb. Zastúpenie v halfpipe nemáme.

Priamy prenos z viacerých disciplín budete môcť sledovať na www.youtube.com/FISFreestyle

Reálne šance našich sú diskutabilné, keďže sa očakáva štart viacerých jazdcov zo svetovej špičky ako Roope Tonteri (FIN), Petja Piiroinen (FIN), Mans Hedberg (SWE), Niklas Mattsson (SWE), Billy Morgan (GBR), alebo Ryan Stassel (USA). V ženskej kategórii to budú Elena Koenz (SUI), Isabel Derungs (SUI), Aimee Fuller (GBR), Šárka Pančochová (CZE), Anna Gasser (AUT), Jenna Blasman (CAN), Henna Ikola (FIN). Na druhej strane v podobnom termíne prebieha aj Red Bull Nanshan Open 2015, ktorého sa zúčastňujú taktiež jazdci zo svetovej špičky.

Nikto z našich jazdcov na doske nemá natrénované. V kombinácii s veľkými skokmi, aké na Majstrovstvách sveta bývajú to môže byť nebezpečná kombinácia.

Reálnu šancu a očakávania vkladáme do Klaudie Medlovej, ktorá ako jediná má toho viacej natrénované a očakáva sa obhajoba tretieho miesta z minuloročného FIS World Cup Snowboarding, ktorý sa konal taktiež v Kreischbergu. Držíme palce.

No a počas cesty si môžu naši spievať :D......................

Keď si však chcete pozrieť o niekoľko tried lepší teaser na FIS Freestyle Ski & Snowboard World Championships 2015 v rakúskom stredisku Kreischberg, sledujte stránky slovenského Red Bull.sk

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: medlova karolcik stromkova dolnik

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!