Na poctivé pivo do Starej tržnice, Salón piva
Pondelok 14. Septembra 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Na poctivé pivo do Starej tržnice, Salón piva

Stalo sa už príjemnou tradíciou, že priestory Starej tržnice v Bratislave sa každoročne na pár dní premenia na výstavu tých najlepších poctivých pív z malých remeselných pivovarov. Tak ako na jar, aj teraz na jeseň sa v dňoch 16.-18. septembra uskutoční Salón Piva, ktorý ponúkne kvalitné pivá z viac ako 70 pivovarov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Rakúska, Belgicka, Anglicka či Dánska. Ani tentoraz nebudú chýbať pivné špeciály uvarené vyslovene na toto podujatie.

Prečo o tom píšeme u nás? Lebo dobré pivo vždy patrilo nie len k skateboardingu.

Salónu Piva sa postupne darí vzdelávať pivárov a učiť ich rozoznávať rozličné druhy piva. „Učíme návštevníkov, že pivo sa nepije na kvantitu, ale treba si ho vychutnať, spoznať, pohrať sa s ním. Aj preto je to degustačná výstava, každý môže ochutnať viac druhov a vybrať si svojho favorita – súkromného, ale i verejného, prostredníctvom hlasovacieho lístka,“ objasňuje jeden z organizátorov výstavy, Ivan Čižmárik, ktorý so svojim kolegom Milošom Kováčom stoja aj za navarenými špeciálmi.

Aké to sú?

  1. Sunshine RegEjl 13, Pale Ale, so pšenicou a koriandrom, varené v pivovare Wywar
  2. Sorachi Kamikaze 15, Saison, single malt, single hop, varené v pivovare JAMA Brewery.

Medzi nováčikmi, ktorí prídu prezentovať svoje pivá na Slovensko budú aj nové slovenské remeselné pivovary a aj anglický pivovar Leeds Brewery.

Na Salóne Piva, za vstupné v hodnote 4 € na jeden deň, dostanú návštevníci  sklený pohár Aspen, katalóg pivovarov so zoznamom pív a ceruzku, aby si mohli do katalógu robiť poznámky. Nakúpiť si môžu žetóny v hodnote 0,50 €, ktoré si budú môcť zameniť v stánkoch pivovarov za pivo a za jedlo.  Všetky tri dni bude Salón Piva otvorený od 15.00 do 23.00 hod.

Viac informácií nájdete na www.salonpiva.sk

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: pivo

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!