Na Sony Xperia Snowboard Fest 2014 najlepšia zostava v histórii, aj s účastníkom ZOH Soči
Piatok 14. Februára 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Na Sony Xperia Snowboard Fest 2014 najlepšia zostava v histórii, aj s účastníkom ZOH Soči

Na 14. ročníku Sony Xperia Snowboard Fest očakávajú organizátori 14. a 15. februára na Štrbskom Plese najkvalitnejšiu štartovú listinu v histórii podujatia! Zoznam prihlásených jazdcov narastá úžasným tempom aj vďaka olympiáde v Soči, vďaka ktorej ostalo množstvo jatzdcov bez programu a podujatie vo Vysokých Tatrách je tak pre nich ideálne.

„Pokojne si trúfam povedať, že svetový snowboarding sa zo Soči presúva na Štrbské Pleso,“ uviedol šéf organizačného tímu Jozef Murín z agentúry Boardcore Agency. Súťaž je opäť súčasťou medzinárodnej série World snowboard tour.

Na Slovensko sa chystajú skvelí pretekári z Nórska, Švedska, Fínska, Švajčiarska, Nemecka, ale aj Rakúska a Čiech. Väčšina z nich u nás ešte neštartovala.

 

Svoj príchod už potvrdili napríklad Nemec Alessandro Boynes (trojnásobný víťaz snowboardfestu), obhajca minuloročného prvenstva Aljoša Krivec zo Slovinska, nórsky borec Jorn Simen Aaboe (víťaz z roku 2012), ako aj jazdcei z prvej tridsiatky Svetového pohára – Fín Nutti Niemela (22. v SP) či Švéd Mans Hedberg (25.)!

Ako hlavný rozhodca sa na Štrbskom Plese predstaví už tento víkend Slovinec Iztok Sumatic, ktorý príde priamo z olympiády v Soči, kde rozhodoval slopstyle. Profesionálni jazdci sa tak budú môcť spoľahnúť aj na profesionálneho rozhodcu.

V areáli na Štrbskom Plese už dávnejšie začalo s technickým zasnežovaním. „S prístupom a podporou ľudí na Štrbskom Plese sme maximálne spokojní. Vďaka nim máme na svahu množstvo nafúkaného snehu, z ktorého sa začína modelovať fakt parádny skok,“ vysvetlil Murín.

Pre divákov je pripravený plnohodnotný dvojdňový program s množstvom hudby a sprievodných akcií, pričom vstup je zdarma. Nechýba ani bohatý program pre deti vrátane snowboardovej školy či zábavy s animátormi.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!