Novinky v snowparku v Jasnej – terénne úpravy
Nedeľa 18. Októbra 2015
Autor: Boardlife/PR

0 komentárov

Novinky v snowparku v Jasnej – terénne úpravy

Stredisko Jasná – Nízke Tatry prináša pre svojich návštevníkov množstvo noviniek. O viacerých sme už písali, dnes a pozrieme na niekoľko najhorúcejších. Snowpark, nová zjazdovka a kontrola LVS.

Pre freestylerov:

Výraznou zmenou prejde aj najstarší snowpark na Slovensku, Snow Park Jasná. Do snowparku pribudnú dve nové prekážky s terénnou úpravou, vďaka ktorým bude na spustenie parku stačiť menej snehu. Návštevníci si tak zážitky užijú oveľa skôr ako to bolo v minulých rokoch. O ďalších novinkách, ktoré si pre vás shaperi pripravujú, budeme informovať.

Pre pistenjiberov:

Pod komfortnejšiu lyžovačku sa túto zimnú sezónu 2015/16 podpísali zlepšenia, ktoré kladne ohodnotia najmä stáli návštevníci tatranských stredísk. V Nízkych Tatrách na severnej strane Chopku sa lyžiarska cesta č. 42 Priehyba – Jasná zmení na novú modrú zjazdovku č. 2b s názvom Májová – Priehyba – Jasná. V stredisku pribudne aj nové modré prepojenie medzi Jelením Grúňom a Slalomovým svahom, teda zjazdovka pre menej náročných lyžiarov č. 12a Jelení Grúň. Nová zjazdovka má skvelú lokalizáciu a na zasnežovanie jej stačí málo prírodného snehu. Južnú stranu Chopku už pohodlne zlyžujú aj menej zdatní lyžiari, práve pre nich vznikla prepojením traverzov nová modrá zjazdovka až do Krupovej. Lyžiari začiatočníci budú mať počas jazdy touto traťou prekrásny panoramatický výhľad na kopcovité Horehronie. Prepojením lyžiarskych ciest na Chopku vznikne najdlhšia 6,8 km zjazdovka vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Pre freeriderov:

Na Chopku do elektronickej mapy túto sezónu pribudne nový Checkpoint na kontrolu lavínových vyhľadávačov - LVS, kde si všetci milovníci freeride zón môžu skontrolovať funkčnosť svojich prístrojov. Beacon checkpoint nájdete pred budovou Rotunda.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: snowpark jasna chopok

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!