Novinky zimnej sezóny 2015/16 v Jasnej
Sobota 17. Októbra 2015
Autor: PR

0 komentárov

Novinky zimnej sezóny 2015/16 v Jasnej

Po novinkách vo Vysokých Tatrách sa presunieme do Nízkych Tatier a strediska Jasná. Aká novinky chystajú tam?

V stredisku Jasná Nízke Tatry sa na jar po roztopení snehu začali rekultivačné práce na zjazdovkách, ktoré súviseli s mulčovaním, zatrávňovaním, kosením, vyzbieraním a úpravou od skál. Pod komfortnejšiu lyžovačku sa túto zimnú sezónu 2015 / 2016 podpíšu zlepšenia, ktoré kladne ohodnotia najmä stáli návštevníci strediska.

12a JELENÍ GRÚŇ

V stredisku pribudne aj nové modré prepojenie medzi Jelením Grúňom a Slalomovým svahom, teda zjazdovka pre menej náročných lyžiarov č. 12a Jelení Grúň. Nová zjazdovka má skvelú lokalizáciu a na zasnežovanie jej stačí málo prírodného snehu.

NOVÁ ZJAZDOVKA NA JUHU

Južnú stranu Chopku už pohodlne zlyžujú aj menej zdatní lyžiari, práve pre nich vznikla prepojením traverzov nová modrá zjazdovka až do Krupovej. Lyžiari začiatočníci budú mať počas jazdy touto traťou prekrásny panoramatický výhľad na kopcovité Horehronie. Prepojením lyžiarskych ciest na Chopku vznikne najdlhšia 6800 m dlhá zjazdovka vhodná aj pre rodiny s deťmi.

NOVÉ ZASNEŽOVANIE

Lyžovačka v lokalite Rovná hoľa – Záhradky a na novej modrej zjazdovke č. 2b Májová Priehyba – Jasná dostane novú podobu. Práve pre nové zasnežovanie v týchto úsekoch sa výrazne zlepšia podmienky pre lyžiarov a stredisko bude zasnežovať a otvárať zjazdovky oveľa skôr ako tomu bolo doteraz.

VETERNÁ STENA

Lyžiari pocítia zlepšenie služieb aj pri preprave lanovkou zo Záhradiek na Rovnú hoľu, kde bude nainštalovaná veterná stena, ktorá umožní prevádzku lanovky aj pri silnejšom nárazovom vetre.

SNOW PARK JASNÁ

Výraznou zmenou prejde aj najstarší areál zábavy Snow Park Jasná. Do snowparku pribudnú dve nové prekážky s terénnou úpravou, vďaka ktorým bude na spustenie parku stačiť menej snehu. Návštevníci si tak zážitky užijú oveľa skôr ako to bolo v minulých rokoch.

KONTROLA LAVÍNOVÝCH VYHĽADÁVAČOV - LVS

Na Chopku do elektronickej mapy túto sezónu pribudne nový Checkpoint na kontrolu lavínových vyhľadávačov - LVS, kde si všetci milovníci freeride zón môžu skontrolovať funkčnosť svojich prístrojov. Beacon checkpoint nájdete pred budovou Rotund

Ďalšie novinky nájdete na stránke Jasná - Nízke Tatry.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna chopok snowpark

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!