Otváračka zimných stredísk je tu! Jasná, Donovaly, ale aj Stuhleck
Piatok 29. Novembra 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Otváračka zimných stredísk je tu! Jasná, Donovaly, ale aj Stuhleck

Niekoľkodňové mrazy, snežné delá na plný výkon a aj niekoľko cm čerstvého snehu predpovedajú prvé otváračky zimných stredísk na Slovensku a v blízkosti jeho hraníc. Na sobotu sú ohlásené nasledujúce otváračky Jasná, Štrbské Pleso, Donovaly, Stuhleck a Veľká Rača.

Jasná – Nízke Tatry

Oficiálne slávnostné otvorenie prebehne už v piatok 29. novembra 2013. V piatok sa na pravé poludnie rozsvietením vianočného stromčeka na Chopku symbolicky otvorí zima (POZOR v piatok sa ešte nejazdí). Jazdiť sa bude dať nasledujúci deň, v sobotu 30. novembra. Lanovky pre peších návštevníkov k dispozícii Sever: funitel A1, twinliner A4, sedačka Biela Púť B3. Juh: 15 kabína A2, sedačka Srdiečko B6.

Sobota a nedeľa 30.11. – 1.12.2013: Jazdiť sa bude dať predbežne na Bielej Púti, plánujú sa otvoriť aj ďalšie, všetko však záleží od podmienok. Ak stredisko stihne dosnežiť aj ďalšie úseky, ktoré budú cez víkend otvorené, budeme vás informovať. Cena denného skipasu pre dospelého je 20€, junior 16€, dieťa 14,50€.

Počas otváračky je pripravená aj party o ktorej sa dozviete z našej staršej správy, takisto aj na stránkach Jasnej – www.jasna.sk

Štrbské Pleso

Priaznivé podmienky umožňujú zasnežovať zjazdovky v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese.  Prvá lyžovačka tak bude práve na Štrbskom Plese už tento piatok 29.novembra! Všetci lyžiari sa môžu tešiť na prvú lyžovačku na svahu Interski. Svahy v Tatrách sa začali technicky zasnežovať z nedele na pondelok. 16 snežných diel zasnežuje zjazdovky Esičko a Interski. Prvá lyžovačka začína už o 8:30 a celodenný lístok bude stáť 20 eur.

Pre peších turistov pôjde od piatku aj lanovka na Solisko. V Tatranskej Lomnici je v prevádzke 50 snežných systémov, zasnežujú sa zjazdovky Buková hora I., Buková hora západ a Grand slnečná a lyžovať by sa tam malo od 6. decembra.

Viac informácií na stránkach VT – www.vt.sk

Donovaly

Lyžovačka na Donovaloch štartuje od tejto soboty 30. novembra 2013. K dispozícii sú dve zjazdovky:  Pri Lomenej pome a pri vleku P2 v celkovej dĺžke 1,2 km. Na svah vás vyvezie 4-sedačková lanovka Buly Expres Záhradište a späť na centrálne parkovisko sa vytiahnete vlekom P2. Cena skipasu na deň je 19€.

Stuhleck

Rakúske stredisko vzdialené len 150 km od Bratislavy taktiež otvára svoje brány v sobotu 30. novembra 2013. K dispozícii budú lanovky: Stuhleckbahn, W11-Bahn a Steinbachalmbahn. Zajazdiť si môžete na nasledujúcich zjazdovkách: 10, 1 a 1b. Cenu skipasu zatiaľ neevidujeme.

Veľká Rača

Aj ďalšie slovenské zimné stredisko ohlásilo otvorenie svojich brán na sobotu 30.11.2013. Vo Veľkej Rači si budete môcť zajazdiť na vleku Dedovka a zjazdovke Košariská I. Cena skipasu je neznáma.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!