Nedeľa 10. Marca 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Poznáme majstrov a majsterku Slovenska vo freestyle snowboardingu pre sezónu 2012/2013

V sobotu, 9. marca 2013 sa v stredisku Štrbské Pleso odjazdil finálový pretek SAS Snowboard Tour 2013. Na štart Big Air preteku sa postavila zhruba osemnástka jazdcov nie len zo Slovenska. Zaskákať si prišiel aj Jan Nečas z Čiech. Ako to všetko dopadlo?

Počasie nevyšlo podľa predpokladov. Hmla sa striedala s dažďom a občasným posnežovaním. Všetky tieto činitele vplývali na to, že sa veľký kickre jazdil oveľa menej, ako sa čakalo. Podrobnosti nájdete v pripravovanom reporte s fotkami od Peťa Kubaľáka, ktorý si znova skúsil sfotiť slovenské preteky. Už čoskoro sa môžete tešiť na jeho majstrovské oko. Späť k výsledkom. Ženy si odjazdili len kvalifikáciu, no keďže neboli v počte šesť, ďalej nejazdili. Pravdepodobne sa tak Majsterkou Slovenska stáva Zuzka Medlová. Gratulujeme!

Detská, mužská a juniorská kategória sa odjazdili. Ján "Neči" Nečas jednoznačne dominoval, aj keď sa mu Maťo Matys snažil dýchať na chrbát. Matej Matys skončil na druhom mieste, čo mu však stačilo v celkovom hodnotení na ďalší titul Majstra Slovenska vo Freestyle snowboardingu. Ďalej si pozrite výsledné poradie preteku na Štrbskom Plese. Ako sme už spomínali prvenstvo si vyjazdil hosť z Čiech, druhé miesto patriulo majstrovi Maťovi Matysovi a tretie Dušanovi Bízikovi. Ďalšie výsledky už poporadí.

Titul Majster Slovenska si odniesol už po 9x Matej Matys, medzi babami sa stala majsterkou Slovenksa Zuzka Medlová, do 15 rokov to je Samuel Jaroš a do 18 rokov to je Juraj Kerpčár. Ďalšie výsledky v samostatnej správe a následne aj reporte.

SAS Snowboard Tour 2013 - Štrbské Pleso (Big Air)

1. Ján Nečas (CZE)
2. Matej Matys
3. Dušan Bízik
4. Dávid Kordiak (do 18)
5. Richard Rákoczy
6. Juraj Kerpčár (do 18)
7. Dávid Trnovský
8. Matej Dolník
9. Marek Kríž
10. Samuel Jaroš (do 15)
11. Jakub Klago
12. Tomáš Hrnčiar
13. Milan Purdeš
14. Micha Husár
15. Tomáš Gorog
16. Martin Mitro
17. Boris Karolčík
18. Filip Bulovsky

 

 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!