Štvrtok 13. Septembra 2012
Autor: Boardlife

0 komentárov

Prudké ochladenie prinieslo na rakúske hory sneh, dočasne

Posledné dni až týždne sme mali na Slovensku, ale aj vo väčšine Európy slnečné a teplé počasie, to sa však dnes zmenilo. Európu zasiahol studený front, ktorý zo sebou priniesol dážď, silný vietor a snehové zrážky vo vyšších polohách. Kde všade padla snehová nádielka?

Najbližší opening ľadovcového parku je 5. až 7. októbra na Hintertuxe - Hot-zone.tv Hintertux Opening 2012. Na Tuxe napadlo 25 cm čerstvého snehu, takže dobrý základ sa začal tvoriť už v strede septembra. Uvidíme ako to dlho vydrží.

Sneh padal aj v ďalších strediskách. Bohužiaľ so snehom prišiel aj silný vietor a množstvo oblakov, takže pohľad cez webkamery vám veľa nenapovie. Teploty sa pohybujú okolo -4°C. Prognóza na nasledujúce dni je však pre sneh nepriaznivá. Má prísť oteplenie. Napríklad Hintertux 3250 m.n.m. by sa mala vez víkend pohybovať v rozmedzí 0°C až +3 °C. Dachstein by mal mať vo výške 2700 m.n.m. v nedeľu až + 10°C. Pozrime sa aspoň na aktuálne 13.9. 2012 zábery z Kitszteinhornu.

Slovenské hory zatiaľ nezasiahol dostatočne silný studený front a tak miesto snehových prehánok spadli dažďové. Predpoveď na koniec týždňa až ku koncu budúceho týždňa je pre sneh nepriaznivá. Podľa Aladina na SHMU by Chopok v utorok, 18. septembra mal mať vzduch o teplote + 12°C a napríklad Štrbské Pleso až + 17°C.

Na pravú zimnú nádielku si na Slovensku ešte počkáme, ale rakúske a švajčiarske ľadovce sú k dispozícii už teraz. Nezabudnite na blížiace sa openingy snowparkov v Rakúsku.

Zdroje: SHMU, Kitzteinhorn, Hintertux Betterpark 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!