Prvá lyžovačka bude na Štrbskom Plese už v sobotu 26. novembra
Piatok 25. Novembra 2016
Autor: PR

0 komentárov

Prvá lyžovačka bude na Štrbskom Plese už v sobotu 26. novembra

Zjazdovka Interski odštartuje v sobotu 26. novembra lyžiarsku sezónu na Štrbskom Plese. Hoci to podľa počasia aktuálne vyzerá v Tatrách na jarnú lyžovačku, Tatranci ako prví ponúkajú nedočkavým lyžiarom testovanie snehu. Náhle silné oteplenie síce pribrzdilo prípravy na zimnú sezónu, ale nezastavilo ich. Už v nedeľu sa naplnia predpovede meteorológov, kedy sa očakáva príchod studeného, pôvodne arktického vzduchu. Na lyžiarske svahy sa bude opäť sypať sneh.

„Už niekoľko dní si komunita snowboardistov stavia na zjazdovke prekážky a skúša novosezónne jazdenie. Rozhodli sme sa vyjsť v ústrety dopytujúcim nedočkavým lyžiarom a otvoriť červenú zjazdovku Interski na prvé testovanie snehu. Na svahu je 40 cm snehu a podmienky na lyžovanie dobré. Nakoľko sú predpovede meteorológov na najbližšie obdobie priaznivé pre technické zasnežovanie, predpokladáme, že delá pôjdu už od nedele v nonstop režime. Naším cieľom je pripraviť zjazdovky tak, aby sezóna odštartovala naplno 3. decembra a podarilo sa nám v Tatrách otvoriť do Vianoc, čo najviac zjazdoviek. Čo sa týka nového týždňa, uvidíme aký bude záujem o lyžovanie počas soboty a nedele a podľa toho prispôsobíme aj prevádzku Interského v najbližších dňoch“, uviedol Peter Tomko, šéf lyžiarskeho strediska na Štrbskom Plese.

Lyžiarom je k prvej víkendovej lyžovačke k dispozícii lanová dráha Mostíky podľa prevádzkových hodín od 8:30-15:30 hod. S prvou lyžovačkou je v platnosti aj celosezónny lístok Šikovná sezónka. Jednodňový lístok pre všetky vekové kategórie zakúpený na pokladni a cez www.gopass.sk bude v cene 16,90 eur. Pre peších turistov je v prevádzke lanová dráha Solisko Expres a reštaurácie Bivac na Solisku a Slalom pri údolnej stanici lanovky Solisko Expres. Informácie o postupnom otváraní zjazdoviek na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici budú aktualizované na strediskovej stránke www.vt.sk

Najdlhšia lyžiarska sezóna trvala na Štrbskom Plese 174 dní od 11.11.2006 – 8.5.2007. Posledné roky sa lyžovačka začínala 18.12. (2010), 3.12 (2011), 2.12. (2012), 7.12. (2013), 30.11. (2014), 6.12. (2015), 5.12. (2016).

TOP atrakcia zimnej sezóny vo Vysokých Tatrách Tatranský ľadový dóm na Hrebienku z 90 ton ľadu je po štvrtý raz sprístupnený verejnosti od piatku 25. novembra.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr strbske pleso

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!