QUIKSILVER & ROXY CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP 2015 už o týždeň!
Streda 10. Júna 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

QUIKSILVER & ROXY CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP 2015 už o týždeň!

Majstrovstvá Českej republiky a Slovenska v surfingu, ktoré sa tradične uskutočnia na jednom z najlepších európskych surfových spotov, pláži Les Estagnots vo francúzskom Seignosse, začínajú v pondelok 22. júna. Už o tri dni skorej vyrážajú na miesto určenia ich účastníci, ktorí budú o tituly najlepšieho surfera a surferky súťažiť v pretekoch QUIKSILVER CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP určených pre mužov a ROXY CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP pre ženy.

Registrácia na oba preteky je stále otvorená a všetci, ktorí sa chcú v boji o titul stretnúť so svojimi súpermi, majú možnosť zaregistrovať sa cez webovú stránku súťaže, tak aj priamo na mieste. „Po skúsenostiach z minulých ročníkov vieme, že o surfing je medzi českou a slovenskou verejnosťou rastúci záujem, a tak sme pre všetkých začiatočníkov aj mierne pokročilých pripravili surfovú školu Kevina Olsena, kde sa začiatočníci naučia základy surfingu a pokročilí zdokonalia svoje surferské skúsenosti,“ povedal Matúš Hubka, jeden z organizátorov pretekov.

Svoju účasť v pretekoch potvrdili štvornásobný majster republiky Jan Klvaňa, tak aj minuloročný víťaz Matyáš Menšík, alebo snowboardista Martin Černík,  ktorí sa svorne tešia nie len na preteky, ale aj na pohodovú atmosféru, kamarátov a večerné parties. Skvelé umiestnenie a minuloročné druhé miesto bude obhajovať Slovák Vladimír Bachnár. V ženskej kategórii bude o titul bojovať aj česká snowboardová jednotka, účastníčka X Games a olympionička Šárka Pančochová, pre ktorú sa surfing stal plnohodnotným športom a vítaným tréningovým pomocníkom pred zimnou sezónou.

Úroveň českých a slovenských surferov sa rok za rokom zlepšuje. Už dávno neplatí, že suchozemci nevedia surfovať, možno je to naopak. Množstvo českých a slovenských jazdcov trávi svoj čas cestovaním za vlnami a obľúbilo si pohodu a nesmiernu fyzickú náročnosť, ktorú tento šport ponúka a zároveň vyžaduje. Okrem hlavných pretekov je pre účastníkov šampionátu pripravených niekoľko sprievodných akcií, kde patrí SNOWBOARD ZEZULA TAG TEAM CONTEST, čo je štafeta teamov, FASTLINK PADDLE BATTLE, hromadné preteky v pádlovaní, alebo 108 AGENCY BEST WAVE, kde sa hodnotí najlepšia vlna súťaže, teda vlna s najväčším bodovým ohodnotením počas celých pretekov.

Víťazi šampionátu získajú okrem majstrovského titulu hodnotné ceny v podobe surfových dosiek QUIKSILVER a ROXY a množstvo ďalších cien. Cez deň preteky na pláži zásobuje SUBARU Forester, energiu surferom dodáva Red Bull a večer osvieži účastníkov pri premietaní surfových videí čapovaný Budvar. Celá akcia je zakončená Jägermeister afterparty pri bazéne, kde zahrajú domáci DJ`s.

Viac informácií a registrácia na: www.surfchamp.cz

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: roxy quiksilver seignosse hossegor

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!