Utorok 12. Marca 2013
Autor: Boardlife, PR

0 komentárov

Quiksilver Snowjam 2013 ďalšie info a fotky mega slopestyle

Viac ako 200 riderov z celého sveta sa zaregistrovalo do preteku Quiksilver Snowjam, ktorý je v tomto roku súčasťou svetovej série FIS Snowboard World Cup. Do boja o prize money prevyšujúcich 1.000.000 Kč bude 15. a 16. marca vo Špindlerovom Mlýne zasahovať aj žena číslo 1 Svetového Pohára 2013, Šárka Pančochová a aj českí finalisti z majstrovstiev sveta Jan Nečas, Martin Mikyska, Dušan Kříž a Peter Horák.

Zo zahraničných jazdcov stoja za zmienku aj účasť trojnásobného víťaza X-Games Torsteina Horgma z Nórska, Majstra sveta FIS Peetu Piiroinena z Fínska, či Brita Billy Morgana, ktorý ako prvý na svete skočil tripple backside rodeo. Okrem nich sa na štarte objaví aj aktuálny dvojnásobný majster sveta (Big Air a Slopestyle) Roope Tonteri (FIN), Ulrik Badertscher (NOR) víťaz Air&Style z Innsbrucku, Eric Willett (USA), Halldór Helgason (ISL), Sage Kotsenburg (USA), Marko Grilc (SLO), Staale Sandbech (NOR), Gjermund Braaten (NOR), Janne Korpi (FIN) alebo Sebastien Toutant (CAN).

Ohlásený je aj príchod Maťa Matysa a Klaudie Medlovej, ktorým bude početná slovenská výprava a samozrejme aj my, držať palce.

Medzi ženami bude spolu so Šárkou Pančochovou bojovať o body aj víťazka X-Games Jamie Anderson (USA), olympijská medailistka Kjersti Buaas (NOR), Amie Fuller (GBR), majsterka sveta Enni Rukajarvi (FIN), Silje Norendal (NOR) či Nemka Silvia Mittermüller.

„Obsadenei pretekov je fantastické. Toto ešte v Čechách nikto nevidel. Po dvoch rokoch príprav je to naozaj historický posun do ďalšieho levelu čo sa týka snowboardových akcií v Čechách. Až na výnimky je tu kompletná svetová špička. Verím, že sa jazdci vyhecujú a po náročnej zime predvedú to najlepšie zo súčasného freestyle snowboardingu. Robíme všetko pre to, aby sme zaistili profesionálne podmienky a zázemie. Rozšírili sme preto trať tak, aby spĺňala medzinárodné štandardy FIS. Prvý tréning je v utorok a do konca týždňa dokončíme úpravy v celom areáli, aby si jazdci aj diváci odniesli nezabudnuteľné športové zážitky. Osobne sa najviac teším na večernú exhibíciu Snickers Best Trick, kde sa snaď odčkáme prvého Tripple Corku v našej krajine.“ uviedol hlavný organizátor a tréner českej reprezentácie Martin Černík, ktorý v rámci sprievodného programu predstaví dokument Snow Way. Okrem snowboardingu čaká návštevníkov bohatý sprievodný program. Na vonkajšom stage zahrajú Portless (nový Support Lesbiens), v veľkom party stane britský rapper Deadly Hunta, Sunshine, Ladida, Friky a ďalší Djs, ktorý tento snowboardový mega event ukončia.

Foto by: David Blažek, Snowpark Svatý Petr

Športový program:

12. – 14.03.2013

10:00 – 14:00 oficiálny tréning

15.03.2013

09:00 – 16:00 Kvalifikácia 

16.03.2013 

09:00 Semifinále
13:30 Finále (priamy prenos na ČT4 Sport)
15:00 Prize giving
19:00 Snickers Best Trick Session

Viac v prvej správe a na oficiálnej stránke www.snowjam.cz

 

 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!