Samo Jaroš, Maťo Matys a Mat Rednek na Stubai
Štvrtok 09. Júna 2016
Autor: Boardlife, RedBull
Foto-video: Mat Rendek
0 komentárov

Samo Jaroš, Maťo Matys a Mat Rednek na Stubai

Pozrite si fajné fotky od legendy skate/snow/wake slovenskej fotografie Matúša Rendeka a prečítajte si čo to o Maťovi Matysovi a jeho zverencovi Samovi Jarošovi v niekoľkodielnom interview na stránkach slovenského RedBull.

V čase, keď sa Maťovi Matysovi podarilo vyhrať svoj prvý titul majstra Slovenska v snowboardingu, Samuel Jaroš zrejme práve zahadzoval plienky. Teraz má však už náš mlaďas čerstvých 15 a je pripravený zatieniť úspechy ikony tohto športu pod Tatrami. Navyše, ona sama urobí všetko pre to, aby sa to podarilo.

Aby sme ale hneď neprezradili všetko podstatné, trochu pribrzdíme a zavedieme ťa do čias, keď Matys vešal na svoj krk zhruba 10. alebo 11. zlato pre domáceho šampióna (z celkového počtu 13). Vtedy niekedy si Samo zlomil ruku na 3x, čo ho nie len, že odstavilo na pol roka zo svahov, ale aj psychicky slušne zablokovalo.

Maťo Matys: „Prelom nastal až počas výletu do Japonska, kde sme šli skákať do nafukovačiek v tréningovom centre a to mu úplne uvoľnilo ten blok, ktorý mal. Keď sme tam prišli, ovládal možno 360 a keď sme odchádzali, tak už vedel backflip aj double backflip, backside 720 s grabom a podobne. Za týždeň sa v podstate naučil to, čo normálnemu decku trvá oveľa dlhšie.“

Maťo však vtedy ešte ponuku stať sa osobným trénerom odmietol, pretože mal pred sebou vidinu účasti na olympiáde. V takýchto chvíľach ale zvykne zasiahnuť ruka osudu. Tá mu v decembri 2014 vystavila stopku a možnosť vychovať mladého shreddera sa zrazu zdala jedinou správnou cestou (aby sme tu boli féroví, neuvedieme Samovu poznámku súvisiacu s vyšším vekom a prípadnou Maťovou účasťou na vrcholovom podujatí).

Celé prvé interview s ďalšími fotkami sledujte na stránkach www.redbull.sk/snowboarding

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: matys jaors redbull

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!