Samo Jaroš vo finále svetového pohára FIS vo freestyle snowboardingu
Sobota 14. Januára 2023
Autor: Boardlife

0 komentárov

Samo Jaroš vo finále svetového pohára FIS vo freestyle snowboardingu

Slovenský mužský snowboarding pomaly, ale isto stúpa do tých najvyšších miest. To, čo som si pred piatimi rokmi nevedel ani predstaviť, sa stáva skutočnosťou. Mať jazdca v kolotoči svetového pohára vo freestyle snowboardingu nie je až taká zásadná vec, aj keď pre krajinu ako je Slovensko a jej podmienky na snowboarding, je aj to veľký úspech.

Na účasť pár slovenských jazdcov v kolotoči svetového pohára FIS vo freestyle snowboardingu som si už čiastočne zvykol. Klaudia Medlová a Samo Jaroš zopár sezón aktívne na sveťákoch figurovali. Už to bola veľká vec, keďže podmienky na tréning, podpora a ostatné podmienky na Slovensku progresu snowboardingu veru neprajú. Dúfam, že sa to zmení.

Ale účasť slovenského ridera vo finále sa tak často nevidí. Samovi Jarošovi sa podarilo znova prebojovať do finále FIS Wolrd Cup snowboarding v disciplíne Big Air, ktoré sa konajú v rakúskom Kreischbergu. A to zo skvelého tretieho miesta v prvom heate. Postup a slušné bodové ohodnotenie 169,00 bodov získal Samo za Fs 1440 a riadnu rotáciu Cab 1800. No a tu je ďalšie Big Up Samovi, trénerovi Maťovi Matysovi a celému teamu okolo Sama. Pravdu povediac nemyslel som si, že niekto zo Slovenska bude točiť 18. Je to však skvelá realita, ktorá dúfam nakopne aj lokálny slovenský snowboarding a úroveň trikov na slovenských pretekov pôjde hore a nie ako je tomu teraz naspäť do čias dávno minulých.

Samo Jaroš bude štartovať dnes 14.1.2023 vo finále mužského Big Air na FIS World Cup u susedov v rakúskom Kreischbergu. Mužské a ženské finále sa začína od 18:00 a dúfam, že sa Samovi podarí zajazdiť oba triky čisto a v štýle. Budeme držať palce.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: samo jaros

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!