Silné sneženie zasiahlo vyššie položené územia Slovenska
Streda 24. Októbra 2018
Autor: Boardlife

0 komentárov

Silné sneženie zasiahlo vyššie položené územia Slovenska

Predpoveď vyzerala sľubne a tak sa aj stalo. Dnes nadránom zasiahli vyššie položené miesta na Slovensku výdatnejšie snehové zrážky. Polohy nad 800 m n.m. si dnes užijú sneh. A nemalo by ho byť málo, okolo 15 - 20 cm.

Pozrime sa na webkamery zo strediska Jasná - Nízke Tatry. Brhliská, Priehyba a ďalšie lokality sa pekne pokryli snehovou vrstvou. Vo vyššie položených lokalitách prevláda silný vietor a aj nižšia viditeľnosť. Taktiež si pozrime záber zo Štrbského Plesa.

Smutnou správou je to, že koncom týždňa Slovensko zasiahnu znova vyššie teploty a dážď aj vo vyšších polohách. Tak ako to ukazuje 10. dňový model ALADIN od SHMU. Pravdepodobne sa snehový základ zo stredu týždňa neuchová. Zvláštny to začiatok zimnej sezóny.

Pozrime sa však k susedom,kde sa na sobotu 27. októbra schyľuje k zaujímavému sneženiu. V regiónoch Kärnten a Steiermark by v niektorých strediskách mohlo napadnúť vyše metra snehu. Uvidíme a necháme sa prekvapiť.

Zdroje: www.shmu.sk, www.jasna.sk, www.wepowder.com

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr chopok snezenie

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!