Sledujte termíny SAS pohárových snowboardových pretekov v sezóne 14/15
Streda 21. Januára 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Sledujte termíny SAS pohárových snowboardových pretekov v sezóne 14/15

Zima sa rozbehla a tak sa pomaly rozbiehajú aj preteky. Tak ako minulú sezónu aj túto sa SAS rozhodla ísť cestou podpory lokálnych pretekov, ktoré sú následne zaradené do pohára vo freestyle snowboardingu. Ako to celé bude?

Počas sezóny prebehnú (aspoň teda dúfame) minimálne štyri preteky, ktoré sú zaradené do pohára. Kľudne ich môže byť viac, všetko záleží od podmienok a od organizátorov. Všetky preteky zaradené do pohárapodporené finančnou dotáciou od SAS + SAS zabezpečí kvalifikovaných rozhodcov. Ostatná organizácia je čisto na organizátoroch jednotlivých pretekov. Samozrejme musia spĺňať kvalitatívny a bezpečnostný štandard aby boli súčasťou pohára.

Ktoré preteky sú to zatiaľ? Ako prvé by mali byť na Malinom Brde a to 21.02.2015 pod taktovkou Ypsilonu a pod názvom YRC Freestyle Battle. Jazdiť sa bude slopetyle. Druhé sú naplánované na Zuberci a to 28.02.2015 Zuberská Foršta vol.5. Tieto preteky by mali byť Big Air. Tretie preteky sú naplánované v Jasnej, no ešte nemajú pevný dátum. Finále celého pohára by mal prebehnúť na Štrbskom Plese 21.03.2015 a jazdiť by sa mal slopestyle.

Big Air preteky a slopestyle preteky s jedným skokom sú ocenené * a slopestyle preteky s minimálne dvoma skokmi **. Jazdci získavajú podľa * aj body. Niečo podobné ako systém WST (World Snowboard Tour). Viac podrobností o jednotlivých pretekoch prinesieme s ich propozíciami.

Oznam pre organizátorov: Ak by ste chceli zaradiť svoje preteky do SAS pohára 2015 a získať tak finančnú podporu a kvalifikovaných rozhodcov, stačí napísať na office@sas-snowboarding.sk

SAS snowboardový pohár 2015

  • 21.02.2015 – YRC Freestyle Battle, slopestyle, Malino Brdo
  • 28.02.2015 – Zuberská Foršta vol.5, big air, Zuberec
  • TBA, Jasná, TBA
  • 21.03.2015 – Finále pohára SAS, slopestyle, Štrbské Pleso

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: sas preteky pohar

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!