Sobota 23. Marca 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Slnečný a príjemný SlopeStyle Javorina pre Kordiaka a Ondrejoviča

V sobotu 23. marca 2013 sa na Martinských holiach odjazdil SlopeStyle Javorina 2013. Legendárne akcie na holiach tak znova ožili. Jazdil sa už spomínaný slopestyle na dvoch skokoch a dvoch jibových platformách. Do preteku sa prihlásila asi dvadsiatka riderov rôznych vekových kategórií, ale aj tri baby. Pozrime sa ako to všetko dopadlo.

Akcia prebiehala veľmi príjemným a pohodovým štýlom. Jazdil sa jam z ktorého postupovalo niekoľko chalanov do finále. Na prekážkach sa ukázali tri baby (Dida Görögová, Ivana Rákoczyová a Lucia Jamborová)a viacero chalanov najmä z okolia Martina. Park bol príjemne upravený, jazditeľný, takže všetko v poriadku. Počas dňa svietilo slnko, občas prišli oblaky a občas aj zafúkalo, ale taktiež veľmi príjemný deň.

Okrem samotného jazdenia v snowparku ste si mohli vyskúšať zadarmo produkty od DC, GNU, Lib Tech. Túto možnosť využilo viacero ľudí a tak sa okrem pozerania na jazdcov dalo testovať. Nechýbala hudba, pečené klobásky a mäsko. Samozrejme nezabúdame na varené víno a ďalšie posilňovače. Poďme však na výsledky.

Do finále SlopeStyle Javorina sa dostali aj nasledujúci jazdci: Dávid Kordiak, Boris Karolčík, Bízik, Mišo Husár, Tomáš Ondrejovič, Tomáš Janík, Bajza a ďalší. Finálový jam najviac sedel mladému Dávidovi Kordiakovi, ktorý štýlovo jiboval a k tomu pridával sw underflip a niekoľko ďalších trikov cez hlavu. Ďalej štýlový, no mimosúťažný snowboarding ukázal Mišo Husár. Na záverečnom veľkom skoku sme videli dokonca aj slovenskú raritu a to Double Backflip v podaní Tomáša Ondrejoviča, ktorý si týmto trikom odniesol Best Trick a ako cenu poľský fiat (pojazdné, malé auto v štýlových farbách Banana).

Záver dňa patril asi najzaujímavejšiemu snowboardovému vyhlasovaniu, ktoré bolo úplne neformálne a starší len krútili hlavami. Mišo Husár megafónom vyhlásil top tri baby, top troch mladých chalanov a top trojku v hlavnej kategórii. Následne sa dopilo čo ostalo a šilo sa oslavovať.

Výsledky SlopeStyle Javorina 2013:

Mlaďasi: Mrkva – Vilo – Kubo
Ženy: Dida Görögvá – Ivana Rákoczyová – Lucia Jamborová Kubo
Ženy: Dida G
Muži: Dávid Kordiak – Boris Karolčík – Dušan Bízik

Na akcii sme nechýbali ani mi, tak ako to býva na každej dôležitej slovenskej akcii, takže môžete čakať už čoskoro report s fotkami a príbehom. Stay tuned na www.boardlife.sk

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!