Slováci a ich jazdenie na finále World Rookie Tour 2014 v Ischgl
Sobota 05. Apríla 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Slováci a ich jazdenie na finále World Rookie Tour 2014 v Ischgl

Rakúske stredisko Ischgl hostilo najlepších mladíkov na finálovom preteku World Rookie Tour 2014. Medzi pozvanými boli aj naši, slovenskí jazdci a jazdkyňa. Dávid Kordiak, Boris Karolčík a Zuzka Medlová. Ako dopadli v konkurencii zahraničných riderov?

Svetový a európsky snowboarding je ďaleko pre našim a platí to aj v juniorskej kategórii. Zo 44 štartujúcich chalanov v rookie kategórii skončil najlepšie Dávid Kordiak na 29. mieste a Boris Karolčík na 38. mieste. Zuzka Medlová skončila medzi 12 štartujúcimi babami na 9. mieste. Naši sa tak neprebojovali do sobotného finále a ich účinkovanie na akcii končí.

Kvalifikačnú jazdu zajazdil najlepšie Keita Inamura (JAP) s jazdou Backside 900 Mute, Switch Backside 900 Mute na skokoch, Backside 360 out z polejamu a ďalšou 360 na ružovej guli. Mons Røisland (NOR) skončil na druhej pozícii, keď zajazdil Switch Backside 900 Tail Grab a Frontside 720 Indy na skokoch. Na ďalších prekážkach zajazdil štýlový Japan Backflip out z toblerone, a Cab 360 Shifty. Ďalší kvalifikanti taktiež jazdili triky svetovej úrovne Cab Double Mute Underflip (Sean Neary, USA) a Frontside 1080 Mellon (Alois Lindmoser, AUT). Aj tu vidieť, že juniorský snowboarding je riadne ďaleko a máme sa ešte čo učiť.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!