Štvrtok 08. Decembra 2011
Autor: Boardlife

0 komentárov

Slovensko zasiahlo sneženie, aká je predpoveď na ďalšie dni?

Na Slovensku dnes padla masívna snehová nádielka. Prvá väčšia v tejto sezóne. V západnej časti Vysokých Tatier napadlo vyše 30 cm. Väčšina miest a stredísk na severe Slovenska zasiahlo výdatnejšie sneženie.

Snežiť začalo aj na horách. Masívny príval snehu hlási Jasná, ale aj Donovaly a Vysoké Tatry. Za posledných 24 hodín napadlo od 5 do 30 cm. Sneženie zasiahlo aj mestá ako Liptovský Mikuláš, Poprad a ďalšie.

SHMU v týchto hodinách vydalo varovanie prvého stupňa pre silné sneženie a víchricu pre Oravu, Kysuce, Liptov, Turiec, Horehronie, Spiš a severovýchod. Podľa známeho modelu Aladin pre Chopok na 10 dní má snežiť ešte dnes (8.12.) a v sobotu (10.12.). Teploty sa budú pohybovať okolo -8°C a pretrváva veľká oblačnosť.

Rovnaká situácia ohľadne sneženia čaká aj na Donovaly s tým že sa teploty budú pohybovať okolo 0°C až -1°C. Sneženie by malo ustáť v nedeľu. Od západu postúpi do strednej Európy brázda nízkeho tlaku vzduchu a teploty budú nad bodom mrazu.

Strediská nečakajú len na prírodný sneh, ale ak to teploty a vlhkosť dovoľujú, aktívne zasnežujú. Cez víkend sa otvára aj ďalšie stredisko a to Tatranská Lomnica. Využite nádielku snehu a zajazdite si, ešte pred tým, ako príde oteplenie.

Zdroj: SHMU, FB stránky, Jasnej a Donovalov, Imafex, Profinet.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!