Slovenský GOPASS mieri na rakúske svahy
Štvrtok 11. Októbra 2018
Autor: PR

0 komentárov

Slovenský GOPASS mieri na rakúske svahy

Členovia zákazníckeho programu GOPASS spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) si od októbra tohto roka budú môcť užiť výhody spojené s členstvom v GOPASSe už aj v rakúskych Alpách. Spoločnosť TMR podpísala v utorok 9. októbra dohodu o spolupráci s Mölltaler Gletcherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG, na základe ktorej môže TMR prostredníctvom svojho predajného online kanála GOPASS, predávať skipasy do lyžiarskeho strediska Mölltaler Gletscher a jeho sesterského strediska Ankogel – Mallnitz. Viac než 1,13 mil. klientov zo Slovenska, Čiech a Poľska registrovaných v GOPASSe bude dostávať výhodné ponuky na lyžovačku už aj do rakúskych Álp.

„Dohoda o spolupráci s rakúskymi strediskami je významným medzníkom v našom podnikaní. Registrovaní členovia v programe GOPASS, ale aj tí, ktorí sa len chystajú registrovať, majú okrem tatranských stredísk Jasnej, Štrbského Plesa, Tatranskej Lomnice, poľského Szczyrku a českého Špindlerovho Mlýna možnosť atraktívnej ponuky skipasov na Mölltalerský ľadovec alebo do strediska Ankogel Mallnitz v rakúskom Korutánsku. Veríme, že to lyžiari budú vnímať ako zaujímavú alternatívu k doteraz ponúkaným službám. Ľadovec Mölltaler Gletscher patrí medzi 8 rakúskych ľadovcov, na ktorých sa dá lyžovať 10 mesiacov v roku so 100 percentnou garanciou snehu v nadmorskej výške až 3 122 m n.m. Do budúcnosti zvažujeme investície v regióne, a to do hotelového a reštauračného segmentu,“ komentoval spoluprácu Bohuš Hlavatý, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva TMR.

Heinz Schultz, prevádzkovateľ lyžiarskeho strediska a konateľ Mölltaler Gletscher sa vyjadril nasledovne: „Naše rodinné podnikanie považujeme za srdcovú záležitosť, ktorého cieľom je byť úspešní, naďalej investovať do kvality služieb, ale to je možné jedine ak budeme rásť rozumne. A preto vítame obchodnú spoluprácu s dôležitým a silným partnerom, akým je práve slovenská spoločnosť TMR. Sme presvedčení, že táto spolupráca prospeje nášmu regiónu a budeme môcť aj vďaka slovenským partnerom očakávať prílev nových a spokojných hostí.“

Lyžiarske stredisko Mölltaler Gletscher v jedinej ľadovcovej oblasti Korutánska ponúka zjazdovky všetkých náročností, medzi najpopulárnejšie patrí takmer 7 km FIS zjazd, ktorý obľubujú na tréningy aj reprezentační lyžiari. Sezóna na Mölltalerskom ľadovci trvá od polovice júna do nasledujúceho mája s výškou snehovej pokrývky dosahujúcou v top sezóne až 450 cm. Stredisko má zjazdovky pre začiatočníkov, ale aj terény pre pokročilých freeriderov. Medzi zaujímavosti patrí pozemná lanovka Mölltaler Gletscher Express, ktorá vyvezie do výšky 2 234 m n.m. za 8 minút 220 pasažierov, pričom prekonáva na viac ako 4,7 km dlhej trati 1 012 m prevýšenie. Nelyžiari si môžu vychutnať panoramatickú reštauráciu Ice Palace v nadmorskej výške 2 800 m n.m, odkiaľ ich uchváti nádherná scenéria 28 vrcholov. Stredisko je vybavené lyžiarskymi školami, reštauráciami, parkovaním, skibusmi, požičovňami lyží, snowparkom a inými atrakciami. Vzdialenosť od Bratislavy je 500 km.

Lyžiarsky areál Ankogel Mallnitz (20 km od strediska Mölltaler Gletscher) sa nachádza v národnom parku Hohe Tauern medzi Korutánskom a Salzburgom a je vynikajúcim cieľom pre spestrenie lyžovačky v tomto regióne, najmä pre perfektné terény, väčšinou nad hranicou lesa. Ankogel Mallnitz má stredne náročné zjazdovky v nadmorskej výške od 1 287 – 2 636 m n.m a k dispozícii 12,8 km lyžiarskych tratí. Obe strediská využívajú spoločný skipas.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: gopass tmr

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!