Slovenský výlet na FIS Europa Cup do Bulharska
Utorok 11. Marca 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Slovenský výlet na FIS Europa Cup do Bulharska

Slovenskí rideri a riderka sa vybrali na FIS Europa Cup do Bulharska. Od 11. do 12. marca 2014 sa v bulharskom stredisku Pamporovo jazdí ďalšie kolo Europa Cup vo slopestyle. Slovenské zastúpenie na preteku je vo forme pravdepodobne štyroch pretekárov. Matej Dolník, Dušan Bízik, Zuzka Medlová, Boris Karolčík a Dáviíd Kordiak.

Počasie nie je ideálne, ale aspoň majú v Bulharsku sneh, veľa snehu. Chalani a Zuzka jazdia dnes a zajtra slopestyle na troch jibových platformách a dvoch skokových platformách. O ich umiestení vás samozrejme budeme informovať.

DOPLNENÉ VÝSLEDKY Z PRVÉHO DŇA FIS EUROPA CUP V BULHARSKU

V ženskej kategórii sme mali jedinú zástupkyňu a to Zuzku Medlovú, ktorá sa v konkurencii desiatich báb, (3xCZ, 2xCRO, 2x BLR, 2xBUL) umiestnila na štvrtom mieste. Vyhrala Češka Klára Janíková.

V mužskej kategórii sa najviac darilo Matejovi Dolníkovi, ktorý sa prebojoval do finále a obsadil príjemné 11. miesto z 34. štartujúcich. Prvá sedmička bola zložená zo skúsenejších zahraničných riderov ako Martin Kalliola (FIN), Aljoša Krivec (SLO), Eric Beauchemin (USA), Aleksi Partanen (FIN) a ďalšie poradie tvorili najmä bulharskí, litovskí, srbskí a aj slovenskí jazdci.

Ďalšie umiestnenia našich sú mimofinálové:

Dávid Kordiak - 15. miesto
Boris Karolčík - 16. miesto
Dušan Bízik - 17. miesto

Dnes ich čakáí ďalšie kolo FIS EC v bulharskom stredisku Pamporovo, snáď sa im bude dariť viac.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!