Nedeľa 02. Decembra 2012
Autor: Boardlife

0 komentárov

Sneženie na horách a strediská dostávajú prvý biely základ

Konečne sme sa dočkali snehu vo viacerých slovenských zimných strediskách. Sneženie zasiahlo Martinské hole, Vrátnu (Malá Fatra), taktiež aj Nízke Tatry ako Jasná, ale aj Vysoké Tatry - Štrbské Pleso.

Prirodnému sneženiu, ktoré však nie je až tak husté ako by sme si priali, pomáha hlavne zima. Mínusové teplty dovoľujú zimným strediskám strikať umelý sneh a zlapšovať tak základnú pokrývku svahov. Potrvá ešte zopár dní, kým sa utovorí kvalitný základ na zjazdovkách a najmä vo voľnom teréne. Pozor na prvé freeridové jazdenie, ktoré vám môže spôsoboť značné škody na sklznici.

Prvé centimetre snehovej prírodnej pokrývky zasiahli Chopok a Jasnú. Ako bolo vidieť na webkamerách, stredisko sa pripravuje na spustenie aj testom lanoviek, sedačiek. Budeme trpezlivo čakať, či sa stredisku podarí spustiť väčšinu zjazdoviek do konca týždňa tj. 7. decembra 2012. Taktiež Štrbské Pleso sa pekne oblieklo do bieleho kabáta.

Menšie množstvo snehovýách zrážok padlo aj na Martinské Hole, Donovaly, Veľká Rača a nižšie položené strediská na Slovensku. Snehová pokrývka je však veľmi malá a strediská budú musieť využiť hlavne mínusové teploty na položenie základu prostredníctvom technického snehu.

Orava a východ Slovenska taktiež nebolo zasiahnuté silnejším a dlho tvajúcim snežením, takže sa čaká stále na lepšie podmienky. Základ bude pravdepodobne taktiež tvoriť technický sneh. Uvidíme v nasledujúce dni, ekdy majú prísť ešte nejaké snehové zrážky, hlavne z nedele na pondleok.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!