Sobotné kvali boli kvalitné! Medlová 15. miesto, Kordiak 14. miesto
Sobota 19. Marca 2016
Autor: Sára Belová
Foto-video: Josef Sulc
0 komentárov

Sobotné kvali boli kvalitné! Medlová 15. miesto, Kordiak 14. miesto

Dnešok bol naozaj úspešný! Aspoň pre 22 riders, ktorí zajtra budú bojovať o najlepšie umiestnenie na v poslednom kole FIS Snowboard World Cup - Audi Snowjam 2016! Počasie prialo, nechýbal ani strážca Krakonoš, proste všetko ako má byť.

Prvé kvalifikačné jazdy začali v doobedných hodinách a keďže pravidlo hovorí – ladies first, tak aj bolo. Štartovalo dohromady 23 ladies, ktoré išli na istotu. Naša Zuzka Medlová bohužiaľ do finále nepostúpila a po prvej run, pri ktorej si trošku dosť narazila hlavu sme mysleli, že druhú ani nepôjde. Ale je to silné žieňa a dala si aj druhú run, pričom sa umiestnila na 15. mieste. No ako sama povedala - večer na párty určite chýbať nebude! Každopádne v zajtrajšom finále určite uvidíme Šárku Pančochovú (CZE), Isabel Derungs (SUI), Silviu Mittermueller (GER), Jessiku Jenson (USA), Katie Ormerod (GBR) a Karly Shorr (USA).

Mužská kvali bola rozdelená do dvoch heatov, pričom z každej postupuje prvých osem. Prvý traj priamo vo finále, zvyšných päť do semi. Z prvého heatu už vo finále sú Max Eberhardt (CAN), Rowan Coultas (GBR) a Chris Corning (USA). V druhom heate si postupy do finále vyjazdili Jonas Boesiger (SUI), Eric Beauchemin (USA) a Jamie Nicholls (GBR).

V semi sa o postup do finále pobijú Antoine Truchon (SUI), Simon Gschaider (AUT), Tim-Kevin Ravnjak (SLO), český bratm Dušan Kříž, Philipp Kundratitz (AUT), Janne Korpi (FIN), Nuutti Niemela (FIN), Ryan Stassel (USA), Ville Paumola (FIN) a Billy Morgan (GBR). Zo Slovenska dnes nakoniec štartoval aj mladý Dávid Kordiak, ktorému síce druhá run vyšla, ale aj tak sa v kvali umiestnil na 14. mieste.

Nejaké extra perličky z dnešného dňa nemáme až na jednu a to polet Martina Mikysku, ktorý po nepodarenom dopade z railu v rýchlosti prerazil aj bočné siete a takmer nám skončil doslova na chbtoch, pretože sme sa schovávali v lesíku. Well, nie vždy sa oplatí pozerať dopredu a čakať ho na skoku. Martin je našťastie all right a my to predýchame.

Zajtrajšie semifinále a finále bude insane. Už dnes tomu všetko nasvedčovalo a pokiaľ to chcete vidieť naživo, sledujte program ČT4 Šport kde budú medzi 11:00 – 12:10 a 13:55 – 17:40, prebiehať priame prenosy.

Večer nás čaká ďalšie after párty a tá včerajšia dopadla náhodou veľmi dobre (v akom zmysle si už určite domyslíte).

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: medlova audi snowja snowjam

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!