Štvrtok 19. Mája 2011
Autor: PR

0 komentárov

Sony Ericsson Freestyle Motocross v Bratislave už 4. júna

Bratislava bude po prvý raz hostiť freestyle motokrosovú show Sony Ericsson Freestyle Motocross, ktorá predstaví tých najlepších freestyle motorkárov z celého sveta v nezabuduteľnej atmosfére. Štvrtý ročník obľúbenej show sa uskutoční v sobotu 4. júna 2011 v novozrekonštruovanej aréne Ondreja Nepelu.

Sony Ericsson Freestyle Motocross je jedinečná show toho najlepšieho; ponúka saltá a dychvyrážajúce extrémne skoky na motorkách v úžasných svetelných a hudobných efektoch. Fanúšikovia sa môžu tešiť na nových špičkových pretekárov, ktorí sa na Slovensku predstavia prvýkrát. Na štart sa postavia tí najlepší freestyloví pretekári z celého sveta. Tohto roku sa v súťaži pobijú o sumu 20 000 eur. Súčasťou programu budú aj rôzne sprievodné akcie. V minulosti hostili jedinečnú motocrosovú show Košice. Jej tri predchádzajúce úspešné ročníky prilákali do slovenskej východnej metropoly viac ako 25 000 fanúšikov freestyle motocrossu. Obľúbená akcia si z roka na rok získava viac fanúšikov.

A koho všetko uvidíte? Úradujúci majster sveta vo freestyle motokrose Libor Podmol prijal pozvanie organizátorov a zavíta do Bratislavy na show Sony Ericsson Freestyle Motocross. Dvadsaťšesťročný český freestylista, ktorý si pre svoj štýl jazdy vyslúžil prezývku „Malý ninja“ predstaví v exkluzívnych priestoroch novozrekonštruovanej arény Ondreja Nepelu svoj povestný underflip a mnoho ďalších neuveriteľných trikov.

Američan Mike Metzger je prvým človekom na svete, ktorý začal jazdiť freestyle motocross a aj preto sa do sveta tohto mladého športu plného nadšenia, odvahy a kusu „šialenstva“ zapísal ako „The Godfather of Freestyle Motocross“. Zároveň je Mike Metzger prvým Američanom, ktorý sa predstaví na Slovensku. Mike Metzger je považovaný tiež za zakladateľa, priekopníka, či inovátora freestyle motokrosu. Je jednou z najväčších osobností tohto športu. Ako prvý na svete predvádzal na motorke triky ako „heel clicler“ alebo „can can“. O jeho kvalitách svedčia v prvom rade výsledky, ktoré dosiahol. Mike Metzger vyhral zlatú medailu na najprestížnejšej akcii X Games v roku 2002 a o rok neskôr dosiahol svetový rekord, keď preskočil na motorke „backflipom“ (saltom vzad) fontány pred Caesars Palace v Las Vegas. Nezabudnuteľný skok meral neuveriteľných 38,5 metrov.

Postupne sa dopĺňa desiatka pretekárov, ktorá nastúpi v sobotu 4. júna 2011 v aréne Ondreja Nepelu, aby predviedla freestyle motokrosovú show, akú Bratislava ešte nezažila. Mladý Austrálčan Rob Adelberg, jeden z najlepších svetových motorkárov doslova vzlietol z popola po minuloročnom úraze, keď si zlomil obe nohy, opäť predvádza šialené skoky. Temperamentný Španiel Jose Miralles je dvojnásobný vicemajster sveta a obdiv publika si získava aj ako nezabudnuteľný showman.

Sony Ericsson Freestyle Motocross – ponúkne okrem desiatky nejlepších FMX pretekárov atraktívny sprievodný program, ktorý sa odohrá aj vo vzduchu, aj na zemi. V novozrekonštruovanej aréne Ondreja Nepelu vystúpia akrobati na trampolínach, akrobatky na hodvábnych stuhách, atmosféru privedie do varu asi štyridsať bubeníkov a program vyvrcholí takzvaným vláčikom, čo vo svete freestyle motokrosu znamená, že všetci pretekári budú skákať v tesnej blízkosti za sebou. Program plný prekvapení umocní zážitok z celej dvojhodinovej show nabitej extrémnymi kúskami, odvahou a „motorovou krásou“. Akcia sa uskutoční v sobotu 4. júna 2011 v aréne Ondreja Nepelu.

Sprievodný program bude ako správne „motokrosové predjedlo“ naservírované hneď na začiatku; bude plné nezabudnuteľných výkonov, odvahy, nebezpečia a krásy. Vstupenky sú už v predpredaji v sieti Ticketportal, ako aj na www.ticketportal.sk, len za 25 eur. Úvod show bude patriť štyridsiatim bubeníkom, ktorí vyburcujú nielen divákov v aréne, ale taktiež naštartujú pretekárov pred prvými skokmi. Celú škálu zvukov, aj tie, čo znejú ako rev motoriek si diváci budú môcť vypočuť v podaní Beat Boxovej skupiny, ktorá predvedie, čo dokážu ľudské hlasivky.

Profesionálni akrobati predvedú na trampolínach etrémne skoky, saltá, premety a rôzne iné dychvyrážajúce kúsky. Vizuálne pôsobové bude vystúpenie akrobatiek na hodvábnych stuhách, na ktorých sa spustia priamo do kotla diania, aby ponúkli divákom efektné akrobatické obrazy. Strhujúcu atmoséru vygraduje aj slovenská premiéra „synchro-jázd“, keď dvaja motorkári budú skákat súbežne, naraz vedľa seba.

Oficiálny názov podujatia: Sony Ericsson Freestyle Motocross
Dátum: 4. jún 2011 o 20.00 hod.
Miesto: Aréna Ondreja Nepelu v Bratislave
Predpredaj v sieti Ticketportal
Cena vstupeniek: 25 a 35 eur
Viac informácií nájdete na www.fmx.sk

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!